Kacper Chudzik

Niebezpieczne drogi

Skala zniszczeń daje wyobrażenie o sile, z jaką zderzyły się pojazdy. Fot. Fot. Archiwum Skala zniszczeń daje wyobrażenie o sile, z jaką zderzyły się pojazdy.
Kacper Chudzik

Niebezpieczny i tragiczny tydzień na głogowskich drogach. Życie stracił 27-letni Grzegorz, którego motocykl zderzył się z samochodem.

Ostatni tydzień na miejskich i powiatowych drogach nie należał do spokojnych. Wśród wielu kolizji i wypadków był, niestety, także jeden śmiertelny. W zderzeniu motocykla z oplem corsą zginął 27-letni Grzegorz, mieszkaniec Moszowic.

- Był dobrym człowiekiem... - mówi o tragicznie zmarłym Grzegorzu jego znajomy.

- Według wstępnych ustaleń, jadący motocyklem mężczyzna wyprzedzał motorower. Zahaczył o ciężarówkę, która skręcała akurat w boczną drogę. Motocykl zniosło na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym - mówi Bogdan Kaleta, rzecznik prasowy głogowskiej policji.

Motocyklista trafił do szpitala w Głogowie. Niestety, mimo starań lekarzy nie udało się go uratować. Grzegorz zmarł w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń. Zostawił żonę, z którą wziął ślub niecały rok temu.

- To jest szok nie tylko dla mieszkańców całej miejscowości, ale i gminy. On był bardzo dobrze znany przez wiele osób. Wielka szkoda chłopaka, bo miał całe życie przed sobą i co tu dużo mówić, był dobrym człowiekiem - opowiada jeden ze znajomych Grzegorza.

W tej chwili tragedię wyjaśnia głogowska prokuratura.

Więcej szczęścia miała 13-letnia dziewczyna, która w w ubiegłym tygodniu została potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Kościuszki. Dziewczynę przepuścił jeden kierowca, ale drugi w tym czasie wjechał na pasy i uderzył w nastolatkę. Za kierownicą opla był 70-letni głogowianin.

- Na szczęście dziewczynie nie stało się nic poważnego. Sprawa zakończyła się mandatem w wysokości 500 złotych. Zatrzymaliśmy też prawo jazdy kierowcy - mówi B. Kaleta.

Teraz winny potrącenia mężczyzna ma przejść badania zdrowotne, które wskażą, czy będzie mógł odzyskać prawo jazdy.

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.