Nowe poradnie w świebodzińskim szpitalu

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Nowe poradnie w świebodzińskim szpitalu

Alicja Kucharska

Wczoraj, w świebodzińskim szpitalu odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowych poradni specjalistycznych. Działające przy szpitalu poradnie zostaną przeniesione do dawnych pomieszczeń budynku administracji, który został wyremontowany i dostosowany do potrzeb pacjentów.

Dotychczas pacjenci oczekujący na wizytę do specjalistów gromadzili się w korytarzu przy wejściu do budynku. Najgorzej usytuowana była poradnia chirurgiczna, gdyż pacjenci oczekiwali w korytarzu prowadzącym do SOR-u oraz stacji dializ.
- Zmiana lokalizacji poradni to dowód, że nieustannie się rozwijamy i podnosimy jakość świadczonych usług. To też dowód, że pacjent jest dla nas najważniejszy. Oddanie do użytku pomieszczeń poradni, to wspólne świętu pacjentów i pracowników – komentowała podczas uroczystości Wiesława Cieplicka, prezes zarządu świebodzińskiego szpitala. Marcin Szulwiński, prezes zarządu grupy Nowy Szpital, sukcesu upatrywał w dobrym relacjach z samorządami powiatu świebodzińskiego.

- Gratuluję pomysłu na wykorzystanie tego obiektu i doprowadzenia go do takiej funkcjonalności. Mamy dobrze funkcjonujący szpital, będący gwarancją bezpieczeństwa dla mieszkańców – mówił starostwa Zbigniew Szumski.

Urszula Miara, wiceprzewodnicząca rady powiatu, od zawsze angażowała się we wszystkie sprawy, które dotyczyły świebodzińskiej lecznicy. – Cieszę się, że wysłuchano głosu pacjentów i ich rodzin. To najważniejsze. Rezultat przeszedł oczekiwania – mówiła z uśmiechem pani Urszula.

Na zmianę cieszę się również pacjenci. Pod szpitalem spotkaliśmy Danutę Hyżorek, która właśnie chciała zasięgnąć informacji, od kiedy poradnie będą funkcjonować w nowym miejscu. – Cieszy mnie ta decyzja, bo dotychczasowe gabinety pozostawiały wiele do życzenia. Cieszy mnie również fakt, że nowe poradnie będą znajdować się na parterze. Dobrze by było, gdyby dodatkowo pomyślano o poręczy przy schodach przed wejściem głównym szpitala, ale również – w związku z przeniesieniem poradni – o nowej furtce czy też bramie, by do budynku było bliżej – dodała pani Danuta.

Przypomnijmy, że swoją lokalizację zmienią poradnie: urologiczna, diabetologiczna, endokrynologiczna, pulmonologiczna, chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologicznej, zdrowia psychicznego, proktologiczna. Swojego położenia nie zmienią poradnie kardiologiczna i gastroenterologiczna, ze względu na bliskość pracowni diagnostycznych. Wejście do budynku poradni zostało wyposażone w windę dla osób niepełnosprawnych. Udogodnieniem dla pacjentów powinien być też system kolejkowy, który uporządkuje rejestrację i obsługę pacjentów.

Wstępnie zakładany koszt wynosił ok. 300 tysięcy złotych, ale po wykonaniu prac okazało się, że kwota całościowa jest ponad dwa razy wyższa.

Uroczyste oddanie do użytku poradni nie oznacza, że od jutra pacjenci będą w nich przyjmowani. Na to trzeba jeszcze trochę poczekać. – Na pewno stanie się to jeszcze w październiku. Czekamy na ostatnie elementy wyposażenia – podsumowała W. Cieplicka.

W budowie jest również lądowisko. Prace powinny zakończyć się do połowy listopada. Są też plany, by w przyszłości utworzyć oddział neurologiczny z oddziałem udarowym, natomiast plany uzależnione są od podpisania kontraktu z NFZ. Zarząd szpitala oczekuje na odpowiedni konkurs ofert.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.