Nowoczesna komenda w Krośnie Odrzańskim ma olśnić policjantów

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Nowoczesna komenda w Krośnie Odrzańskim ma olśnić policjantów

Łukasz Koleśnik

Ma być ze strzelnicą, siłownią, aresztem. Przed nią powstaną trzy parkingi. Budowa nowej komendy policji w Krośnie Odrzańskim zakończy się we wrześniu.

Potężna inwestycja, ogromny budynek, a właściwie kompleks jest coraz bliżej ukończenia

Komenda Główna Policji wyłożyła na niego około 20 milionów złotych. Prace nad nową siedzibą powiatowej mają zakończyć się najpóźniej we wrześniu. - Nie jest to nasza inwestycja, ale bardzo się cieszymy, że taki obiekt powstanie w naszym mieście oraz, że prace idą tak szybko - mówi wiceburmistrz Grzegorz Garczyński.

Najbardziej cieszą się policjanci, którzy obecnie urzędują jeszcze w starym budynku przy ulicy Świerczewskiego.

- Obecna siedziba przestaje spełniać wymagania, zamykamy kolejne pomieszczenia, ponieważ nie są dopuszczane do użytku - przyznaje rzecznik krośnieńskiej policji Justyna Kulka. Kolejnym problemem jest parking. Wtej chwili... właściwie go nie ma. Przed komendą jest zaledwie kilka miejsc, na których można zostawić samochód. Teraz wokół nowego budynku mają powstać aż trzy parkingi. - Na szczęście nie potrzebowałem nigdy parkować przed policją, ale dodatkowe miejsca, zwłaszcza dla pracowników się przydadzą - śmieje się mieszkaniec Krosna Maciej Hałasowski.

Nowa komenda będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce.

Czym będzie się wyróżniać? Na tle starego obiektu, praktycznie wszystkim. - Wbudynku będzie oczywiście znajdować się strzelnica oraz siłownia. Ponadto ważne jest dla nas, że ponownie będziemy mogli korzystać z pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Obecnie nie spełniają wymogów i są nieczynne - podkreśla Kulka.

Rzecznik podaje również, że będą kojce dla psów policyjnych. Do tej pory jedyny pies, z którego korzystają policjanci przebywa w Gubinie. Mało? Mundurowi będą mieli do dyspozycji pomieszczenia socjalne oraz... myjkę samochodową. Jak mówi komendant Mirosław Kruszelnicki, będzie ogromna różnica, która zaszokuje policjantów oraz petentów

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.