Nożownik zabił na przystanku autobusowym w Poznaniu. Grozi mu dożywocie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Norbert Kowalski

Nożownik zabił na przystanku autobusowym w Poznaniu. Grozi mu dożywocie

Norbert Kowalski

Denis H., który zabił 41-letniego mężczyznę na przystanku autobusowym na Al. Solidarności, został oskarżony. Śledczy postawili mu zarzuty udziału w bójce oraz zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Akt oskarżenia trafił już do poznańskiego sądu. Denisowi H. grozi dożywocie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu, 25 maja 2019 roku. 41-letni mężczyzna miał pokłócić się z Denisem H. oraz Arturem K. Doszło między nimi do bójki, kiedy w pewnym momencie Denis H. wyciągnął nóż kuchenny i kilkukrotnie dźgnął nim 41-latka. Mimo reanimacji, ofiara zmarła na miejscu.

Denis H. uciekł z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany jeszcze tego samego dnia po godz. 21 w jednym z mieszkań na os. Przyjaźni. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy.

Czytaj też: "Druty" w twarzy, ból i twarde usta - to efekty zabiegu powiększania ust u kosmetyczki z Poznania. Klientki potem musiał je ratować lekarz

Mężczyzna przyznał się wtedy do winy i złożył wyjaśnienia.

– Opisał okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna pochodzi z Poznania i w przeszłości był już karany. W chwili popełnienia zbrodni był pijany

– informował wtedy prokurator Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Po kilku miesiącach prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Denisowi H. i Arturowi K.

Zobacz też: "Wojna parkingowa" w centrum Poznania: kto ma prawo zarabiać na parkingu? "Ona czuje się bezkarna, a ja się boję. Siłą mnie wyrzucili"

– Denis H. usłyszał zarzuty zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz udziału w bójce. Z kolei Artur k. usłyszał tylko zarzut udziału w bójce – mówi prokurator Smętkowski.

Czytaj więcej o sprawie:

Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.