O czym marzy Ania Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Beata Terczyńska

O czym marzy Ania Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids

Beata Terczyńska

Spełniają się moje marzenia - mówi 14-latka z Wesołej na Podkarpaciu, zwyciężczyni drugiej edycji programu muzycznego „The Voice Kids” w TVP 2. Ania Dąbrowska otrzymała tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska i czek o wartości 50 tys. zł.

Od pierwszego dźwięku w tym programie czułem, że coś jest bardzo tak, ale kiedy usłyszeliśmy cię podczas „bitew”, to była czysta magia. Tam się wydarzyła rzecz nieprawdopodobna i trwa do dziś - tak występ Ani Dąbrowskiej w finałowym odcinku ocenił juror Tomson.

14-latka śpiewała wówczas piosenkę Patrycji Markowskiej „Świat się pomylił”. - Aniu, świat się pomylił w wielu kwestiach. Nie od dziś wiemy, że jest niesprawiedliwy i potrafi dawać w kość. Jednak na pewno nie pomylił się w jednej kwestii, że jesteś tu i możemy słuchać tego pięknego głosu - dziękowała Cleo, trenerka nastolatki. - Dzięki tobie nauczyłam się uśmiechać w pochmurne dni. To bardzo ważne, by codziennie cieszyć się z każdej chwili.

Te słowa nie wzięły się znikąd. Anię poznaliśmy, gdy miała 5 lat. W chwili, gdy rodzice usłyszeli trudną do przyjęcia diagnozę, iż z trójki rodzeństwa, ona i jej młodsza siostra Ala chorują na nieuleczalną mukowiscydozę. Chorobę, która wyniszcza człowieka od środka. Wiele osób wtedy nawet o niej nie słyszało, choć to najczęstsza choroba genetyczna w Polsce.

Jej przyczyną jest zmutowany gen CFTR, który powoduje, że organizm wydziela nadmiernie gęsty śluz, który zalega głównie w płucach i przewodach trzustkowych, uszkadzając je. Rodzina Ani prosiła o wsparcie kosztownego leczenia i rehabilitacji dziewczynek. Obie były bohaterkami m.in. programu „Uwaga” TVN - „Ich życie to ciągła walka”.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak śpiew stał się dla Ani jedną z form terapii w chorobie
 • o licznych sukcesach młodej wokalistki
 • kto wpadł na pomysł, by wystartowała w The Voice Kids
 • kto oszlifował ten diament
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Beata Terczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.