Aleksander [email protected]

O miłości i przyjaźni w dwóch językach. Chętnych do śpiewania nie brakowało

Występują January Porębski, Roman Piekarski i Karina Szweda. Fot. Aleksander Knitter Występują January Porębski, Roman Piekarski i Karina Szweda.
Aleksander [email protected]

Nauka języka poprzez muzykę - to możliwe. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 uczniowie z regionu śpiewali po angielsku i niemiecku.

W ZSP nr 1 mieli okazję pochwalić się nie tylko znajomością języka, ale też zdolnościami wokalnymi. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym m.in. dwa trzymiesięczne karnety na kurs językowy. Było też coś dla pań - karnet na nieograniczony wstęp na zajęcia aerobiku oraz inne nagrody rzeczowe. Zgłosiło się 28 solistów i grup, co dało łącznie występ 51 osób.

W kategorii zespoły język angielski gimnazjum wygrali Kasjana Tryba, Patryk Kosmalski, Kacper Koszuta, drugie miejsce zajęli Agnieszka Czapiewska, Daria Westfal i Aleksandra Balwińska. Oba zespoły reprezentowały Zespół Szkół w Charzykowach. W kategorii zespoły język angielski szkoły ponadgimnazjalne wygrali Sajana Wirkus i Monika Szczepańska z I LO oraz January Porębski, Roman Piekarski, Karina Szweda z Technikum nr 2.

Wśród solistów języka angielskiego ze szkół gimnazjalnych zwyciężyła Zuzanna Czyżewska z Zespołu Szkół w Charzykowach, a w grupie starszej ze szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono Magdalenę Kasperowicz z II LO.

W kategorii soliści śpiewający bez podkładu muzycznego po angielsku wygrała Klaudia Sokulska z II LO. Ze śpiewem po niemiecku wśród gimnazjalistów najlepiej poradziły sobie Maja i Nadia Czarneckie z Gimnazjum nr 2. W kategorii zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych najlepiej po niemiecku zaśpiewali Konrad Gruchała, Dorota Gapińska, Angelika Żakowska, Ilona Kontek, Joanna Barnat, Gabriela Glazer z ZSP nr 1.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.