Oficerowie NATO też wspierają bydgoskie szpitale

Czytaj dalej
Fot. Radosława Kubiczek/nadesłane
Marta Mikołajska

Oficerowie NATO też wspierają bydgoskie szpitale

Marta Mikołajska

Oficerowie i pracownicy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) w Bydgoszczy przyłączyli się do akcji „Wspieramy bydgoskie szpitale”. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na walkę z COVID-19.

- Cały czas obserwujemy, co się dzieje w Bydgoszczy i okolicach. Powołaliśmy specjalny zespół, którego zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniu. Działamy dla dobra lokalnej społeczności, której sami jesteśmy częścią – podkreśla kmdr por. Piotr Adamczak, rzecznik prasowy JFTC. - Kiedy rozpoczęła się akcja „Wspieramy bydgoskie szpitale”, nie trzeba było nikogo namawiać do zaangażowania się w nią.

Walczą z wirusem na wszystkich frontach

Jak dodaje nasz rozmówca, w siedzibie Centrum Szkolenia Sił Połączonych pojawiły się plakaty, które zachęcają do udziału stacjonujących w Bydgoszczy przedstawicieli JFTC. To jednak nie wszystko.

- Tam, gdzie mamy siły i środki, włączamy się w walkę z koronawirusem, m.in. wypożyczyliśmy nasze namioty 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, które służą m.in. jako namioty przechodnie do ośrodka zdrowia, w którym przyjmowane są osoby z podejrzeniem zakażenia – mówi kmdr por. Piotr Adamczak.

Do miejskiej akcji "Wspieramy bydgoskie szpitale" przyłączyli się dowódcy i pracownicy JFTC w Bydgoszczy. Centrum Szkolenia Sił Połączonych
Radosława Kubiczek/nadesłane Do miejskiej akcji "Wspieramy bydgoskie szpitale" przyłączyli się dowódcy i pracownicy JFTC w Bydgoszczy. Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO jest jedną z pięciu ulokowanych na terenie Bydgoszczy jednostek Paktu Północnoatlantyckiego. Na zdjęciu: generał brygady Jozsef Szpisjak, zastępca dowódcy JFTC i szf sztabu (węgierskie siły zbrojne).

O wspomnianej przez oficerów NATO zbiórce pieniędzy, którą miasto prowadzi wspólnie z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy, wielokrotnie informowaliśmy. Dotąd zebrano niemal 140 tys. zł. Pierwsze 100 tys. trafiło już do szpitala zakaźnego, centrum pulmonologii i pogotowia ratunkowego. Środki przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do walki z pandemią: maseczek, fartuchów, rękawiczek, gogli i kombinezonów ochronnych.

- Zapotrzebowanie na sprzęt i niezbędne środki ochrony jest bardzo duże. Dlatego zbiórka cały czas trwa. Do udziału zapraszamy zarówno osoby prywatne, jak i firmy – mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że akcja prowadzona jest przez portal zrzutka.pl (adres internetowy: https://zrzutka.pl/hdg3et). Wysokość wpłaty jest dowolna.

Do miejskiej akcji "Wspieramy bydgoskie szpitale" przyłączyli się dowódcy i pracownicy JFTC w Bydgoszczy. Centrum Szkolenia Sił Połączonych
Radosława Kubiczek/nadesłane Do miejskiej akcji "Wspieramy bydgoskie szpitale" przyłączyli się dowódcy i pracownicy JFTC w Bydgoszczy. Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO jest jedną z pięciu ulokowanych na terenie Bydgoszczy jednostek Paktu Północnoatlantyckiego. Na zdjęciu: generał dywizji Adam Joks, dowódca JFTC (polskie siły zbrojne).

Od prezydenta dla darczyńców

- Podczas przelewu prosimy o podanie swoich danych. Umożliwi to pracownikom Urzędu Miasta kontakt z darczyńcą. W ramach wdzięczności za zaangażowanie w akcję „Wspieramy bydgoskie szpitale”, każdy wpłacający otrzyma podziękowanie od prezydenta Bydgoszczy – informuje Marta Stachowiak.

Dowolną kwotę można wpłacić także na rachunek bankowy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy (Jezuicka 4, 85-102 Bydgoszcz): 11 1020 1462 0000 7202 0364 6866
W tytule przelewu należy wpisać numer telefonu lub adres mailowy. Szczegóły dotyczące zbiórki pod nr tel. 795 160 843 lub mailowo: [email protected].

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.