Justyna Wojciechowska-Narloch

Ogólniaki znowu wygrywają - finał naboru do szkół w Toruniu

Zawody związane z gastronomią cieszą się niesłabnącą popularnością. Toruński gastronomik problemów z naborem nie ma. Na zdjęciu Kuba Kuczkowski, jeden Fot. Sławomir Kowalski Zawody związane z gastronomią cieszą się niesłabnącą popularnością. Toruński gastronomik problemów z naborem nie ma. Na zdjęciu Kuba Kuczkowski, jeden z utalentowanych uczniów szkoły z ulicy Osikowej
Justyna Wojciechowska-Narloch

14 oddziałów mniej niż planowano powstanie od września w toruńskich placówkach ponadgimnazjalnych. Wygranymi w naborze są licea ogólnokształcące.

Dyrektorzy wiodących w mieście ogólniaków, o czym szeroko informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, są bardzo zadowoleni z wyników rekrutacji. Progi punktowe dla kandydatów były bardzo wysokie, co oznacza, że udało się przyjąć bardzo dobrych uczniów.

Przypomnijmy, że przy naborze można zgromadzić maksymalnie 200 punktów – po połowie za świadectwo i wyniki egzaminu gimnazjalnego. Tymczasem w klasach dwujęzycznych w X LO, w oddziałach matematycznych w IV LO czy biologiczno-chemicznych w „jedynce” i „piątce” - próg umożliwiający przyjęcie wynosił około 160 punktów. Wszyscy, którzy mieli ich mniej, nie dostali się do wymarzonych klas.

Plany a rzeczywistość

Jak na naszą prośbę informuje magistrat, zaplanowanych oddziałów nie udało się utworzyć w 14 przypadkach. Chętnych zabrakło do jednej pierwszej klasy w II LO na Skarpie oraz w VI LO przy ul. Wojska Polskiego. Nie powołano też po jednym oddziale w technikach w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i  Elektronicznych, w Zespole Szkół Samochodowych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 oraz dwóch oddziałów w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska.

O cztery klasy mniej niż pierwotnie planowano utworzono w szkołach branżowych. O jeden odział mniej mieć będą w Zespole Szkół Technicznych, w „mechaniku” przy ul. Św. Józefa, w „samochodówce” oraz w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.