Iwona Kłopocka-Marcjasz

Opole. Tymczasowy Szpital Covidowy przyjmie więcej pacjentów. Wciąż potrzebni są lekarze do pracy

Opole. Tymczasowy Szpital Covidowy przyjmie więcej pacjentów. Wciąż potrzebni są lekarze do pracy
Iwona Kłopocka-Marcjasz

12 pacjentów więcej będzie mógł przyjąć od połowy marca szpital tymczasowy w Opolu. Łącznie będzie w nim 50 łóżek. Wciąż potrzebni są lekarze do pracy, przede wszystkim anestezjolodzy.

Obecnie w szpitalu tymczasowym (dane z 4 marca) przebywa 28 pacjentów na stanowiskach intensywnej opieki medycznej, co oznacza, że zajęte są wszystkie dostępne miejsca. Ponadto w szpitalu zorganizowanym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym leczonych jest 6 chorych na wysokospecjalistycznych stanowiskach intensywnej terapii (na 10 dostępnych).

- Dotychczas w TSC hospitalizowaliśmy łącznie 147 pacjentów, w tym 109 zostało wypisanych z USK w Opolu, a 116 - ze szpitala tymczasowego. Różnica wynika z tego, że część z nich została przekierowana na inne oddziały szpitala przy alei Witosa. Tak się dzieje np. w przypadku stwierdzenia podejrzenia zawału serca, konieczności przeprowadzenia operacji czy specjalistycznej diagnostyki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym - mówi Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka USK.

- 90 procent pacjentów hospitalizowanych w TSC to przypadki ciężkie - podkreśla dr Marek Piskozub, kierownik szpitala tymczasowego w Opolu. - W związku z rosnącą liczbą zakażeń sukcesywnie zwiększamy liczbę kadry medycznej i w połowie marca uruchomimy kolejne stanowiska opieki dla pacjentów.

O konieczności zwiększania bazy łóżkowej w szpitalach tymczasowych w związku rozwojem III fali pandemii koronawirusa poinformował kilka dni temu minister zdrowia.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.