Piotr Jędzura

Ośmioro dzieci rannych. Wracały z wakacji do domu

Jak ustalili policjanci dzieci w busie nie miały zapietych pasów Fot. P. Jędzura Jak ustalili policjanci dzieci w busie nie miały zapietych pasów
Piotr Jędzura

27 lipca na wysokości Zielonej Góry kierowca busa zasnął za kierownicą , zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam czołowo uderzył w volvo

Opel bus jechał w kierunku Nowej Soli. Kierowca wiózł siedmioro dzieci, które wracały z wakacji nad morzem do domów w Opolu. Na odcinku S3 na wysokości Zielonej Góry nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Z naprzeciwka jechało volvo. Jego kierowca zauważył pędzący na niego bus. Nie miał szans. Na tym odcinku droga biegnie nad wiaduktem dlatego są tam barierki. Zderzenie czołowe.
– To straszny widok, zwłaszcza że kierowca volvo nie miał dokąd uciec przed zderzeniem – opowiada świadek. Auta odbiły się od siebie i obróciły na jezdni.

– Podbiegłem do busa, w środku było dużo dzieci. Krwawiły. Pomagałem im wychodzić. Zacząłem opatrywać – opowiada Gabriel Przybyszewski, kierowca ciężarówki.

Na miejsce wypadku dojechały wozy straży pożarnej, kilka karetek pogotowia ratunkowego. Przyleciał też śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Do szpitala zostało przewiezionych siedmioro dzieci z busa, jedno dziecko z samochodu osobowego oraz jego kierowca. Dzieci trafiły do szpitali w Zielonej Górze i Nowej Soli. Kierowcy busa nic się nie stało.

– Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy busa – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Taką wersję zdarzenia potwierdza sam kierujący. Tłumaczył, że szukał już stacji benzynowej, na której mógłby się przespać.
– Widać, że dzieci nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa, co jest karygodne i niebezpieczne – podkreśla asp. sztab. Andrzej Gramatyka. Przedni fotel pasażer złamał się, gdy uderzyło w niego dziecko, które nie miało zapiętych pasów. Policjanci już zatrzymali prawo jazdy kierowcy busa.

Piotr Jędzura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.