Pani minister Anna Zalewska waży tornistry uczniów

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Dariusz Gabryelski

Pani minister Anna Zalewska waży tornistry uczniów

Dariusz Gabryelski

Minister Anna Zalewska w końcu przejrzała na oczy. Szefowa resortu edukacji rozpoczęła walkę ze zbyt ciężkimi plecakami uczniów.

Wczoraj zainaugurowała nawet akcję „Miesiąc ważenia tornistrów”. To wielka rewolucja w myśleniu pani minister. Wcześniej wielokrotnie publicznie przekonywała, że „nie ma problemu ciężkich tornistrów i że jest rozporządzenie, które to reguluje”. Nie przekonał jej nawet raport NIK z 2017 r. Kontrolerzy zważyli wówczas plecaki blisko 20 tys. uczniów. Waga 45 proc. tornistrów przekraczała zalecany ciężar, czyli 10 proc. masy ciała ucznia.

Może, jak podobny wynik przyniesie akcja MEN, to w końcu Zalewska przekona się, że problem, o którym wiedzą wszyscy nauczyciele, rodzice i uczniowie naprawdę istnieje. I... może wreszcie raz na zawsze go rozwiąże. Oby tylko nie kolejnym rozporządzeniem.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.