Paweł Fajdek wygrał 53. plebiscyt sportowy Kuriera Lubelskiego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Czytaj dalej
Fot. Jakub Hereta
Kamil Balcerek

Paweł Fajdek wygrał 53. plebiscyt sportowy Kuriera Lubelskiego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Kamil Balcerek

Znamy już nazwiska laureatów 53. plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny. Drugi rok z rzędu najwięcej głosów zgarnął Paweł Fajdek, młociarz Agrosu Zamość. Na podium znaleźli się także: Konrad Czerniak – pływak z Puław i Kuba Piątek – motocyklista KM Cross Lublin i Orlen Teamu.

Głosowanie w najstarszym, regionalnym plebiscycie prowadzone było dwutorowo. Kibice oddawali swoje głosy za pośrednictwem kuponów konkursowych i SMS, natomiast członkowie kapituły oddawali głosy na wytypowane dziesiątki. Po zestawieniu głosów kibiców i kapituły otrzymaliśmy plebiscytowe wyniki.

W ten sposób najwięcej głosów zebrał medalista mistrzostw Europy w rzucie młotem i rekordzista Polski Paweł Fajdek z Agrosu Zamość. Drugie miejsce przypadło Konradowi Czerniakowi, medaliście mistrzostw Europy w pływaniu. Trzecie miejsce zajął Kuba Piątek, motocyklista Orlen Teamu, który w minionym sezonie zdobył tytuł mistrza świata w rajdach cross-country, a obecnie przebywa w Ameryce Południowej i jedzie w Dakarze.

Kolejne miejsca zajęli: Justyna Marciniak (lubelska mistrzyni świata w karate tradycyjnym), Joanna Drabik (szczypiornistka MKS Selgros Lublin i reprezentantka kraju), Ewa Mizdal (sztangistka, medalistka ME z Unii Hrubieszów), Katarzyna Krawczyk (piąta zawodniczka mistrzostw świata w zapasach z Cementu Gryf Chełm). Ósme miejsce przypadło Grzegorzowi Boninowi, piłkarzowi ekstraklasowego Górnika Łęczna, dziewiąty był lekkoatleta Andrzej Jaros, a dziesiątkę zamknął mistrz Polski w pływaniu, Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin.

Podczas 9. Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w restauracji Etiuda nie tylko nagrodziliśmy najlepszych sportowców w plebiscycie, ale wyróżniliśmy także wiele innych osób. Tytuł Trenera Roku powędrował do Jurija Szatałowa z Górnika Łęczna za wywalczenie awansu z zespołem do ekstraklasy, za Drużynowy Sukces Roku uznaliśmy właśnie promocję Górnika Łęczna. Imprezą roku w ocenie kapituły była lubelska Cavaliada, a Człowiekiem Roku w sporcie uznaliśmy Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina, który w minionym roku mocno wspierał lubelskie klubu i sport w stolicy województwa.

Oprócz wyżej wymienionych nagród przyznaliśmy inny wyróżnienia. O tym, kto je otrzymał można będzie przeczytać w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Lubelskiego. W nim znajdziecie Państwo specjalny dodatek poświęcony Gali i Plebiscytowi.

Kamil Balcerek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.