Artur Jurkowski

Pechowy jak bikepark. Najpierw się rozpadał, teraz się kurczy

Tor rowerowy przy Janowskiej ma ok. 11 ha powierzchni. W 2014 r. okazało się, że obiekt jest w katastrofalnym stanie Fot. archiwum Tor rowerowy przy Janowskiej ma ok. 11 ha powierzchni. W 2014 r. okazało się, że obiekt jest w katastrofalnym stanie
Artur Jurkowski

Klamka zapadła. Ratusz musi oddać byłemu właścicielowi część terenu, gdzie znajduje się bikepark przy ul. Janowskiej. Chodzi o pół hektara. I to może nie być koniec zwrotu majątku.

Naczelny Sąd Administracyjny nakazał lubelskiemu ratuszowi zwrot części bikeparku. Chodzi o półhektarową działkę położoną niemal w centrum toru rowerowego przy ul. Janowskiej. Czy utrata części terenu zagrozi działalności tego obiektu?

- Przeanalizujemy to, czy wyrok wpłynie na funkcjonowanie toru, a jeśli tak, to w jakim zakresie - zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”. Zastrzega jednocześnie, że spółka nie była stroną postępowania. - Teren jest własnością miasta - przypomina Bednarczyk.

Ratusz nie ma już żadnego pola manewru. Wyczerpał wszystkie drogi odwoławcze. NSA był ostatnią instancją. Jego wyrok kończy sprawę.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Jurkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.