Pedofil skazany na 3 lata więzienia za gwałt na 11-latce. Obrona chciała niższej kary

Czytaj dalej
Fot. Piotr Jędzura
Norbert Kowalski

Pedofil skazany na 3 lata więzienia za gwałt na 11-latce. Obrona chciała niższej kary

Norbert Kowalski

Na trzy i pół roku więzienia został skazany pedofil Krzysztof O. za zgwałcenie 11-latki oraz rozbój na 12-latce. Poznański Sąd Apelacyjny ogłosił prawomocny wyrok. Mniejszej kary domagał się obrońca pedofila.

– Nikt w tej sprawie nie kwestionował, że oskarżony dopuścił się dwóch przestępstw. Obrońca jedynie podnosił, że wobec oskarżonego powinno zostać zastosowane nadzwyczajne złagodzenie kary. Można byłoby się z tym zgodzić, gdyby nie fakt, że Krzysztof O. był już wcześniej trzykrotnie karany – uzasadniał wyrok sędzia Jarema Sawiński.

– Nie może być tak, że z racji pewnego upośledzenia oskarżony będzie miał „handicap” przy popełnianiu przestępstw, kiedy wiedział, co zrobił, a zwłaszcza w przypadku zgwałcenia osoby poniżej 15. roku życia

- dodawał.

Przypomnijmy, że w lutym 2016 roku w niewielkiej miejscowości Cybinka (woj. lubuskie) Krzysztof O. najpierw zgwałcił 11-latkę, która na co dzień przebywała w tamtejszym domu dziecka, a następnie dopuścił się rozboju na 12-latce grożąc jej użyciem noża. Obu dziewczynkom w pewnym momencie udało się uciec.

W dalszej części artykułu przeczytasz więcej o tej bulwersującej sprawie. Co podczas rozprawy apelacyjnej mówił obrońca Krzysztofa O. i jak wyrok skomentował sędzia?

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.