Petycją w bydgoski smog. W Polsce szykują pozwy

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Marek Weckwerth

Petycją w bydgoski smog. W Polsce szykują pozwy

Marek Weckwerth

Walka o czyste powietrze i zdrowie nabiera tempa. Bydgoskie aktywistki złożyły petycję do władz miasta o szybkie działania w tej sprawie. Odzew już jest.

Alina Rybka (prawnik, doradca podatkowy), Jolanta Kosman (matematyk) i Kamila Gawrońska (socjolog) już pod koniec listopada ubiegłego roku zebrały pod petycją 250 podpisów i wręczyły ją na sesji Rady Miasta jej przewodniczącej Monice Matowskiej. Na Facebooku widniały wczoraj kolejne 1332 podpisy, ale zbierane są następne na papierowej wersji wniosku. Akcja nazywa się „Czyste Powietrze - Powiedz Tak!”.

- Apelujemy o uchwalenie i wprowadzenie przepisów antysmogowych, wzorowanych na wprowadzonych już w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Poznaniu, Kalisz, Jeleniej Górze i innych miastach - mówią autorki petycji: Alina Rybka (prawnik, doradca podatkowy), Jolanta Kosman (matematyk) i Kamila Gawrońska (socjolog).

 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.