Piasek: Jestem dumny z tego, że wierzę w Boga

Czytaj dalej
Fot. Jacek Poremba
Paweł Gzyl

Piasek: Jestem dumny z tego, że wierzę w Boga

Paweł Gzyl

Andrzej Piaseczny prezentuje nową płytę „O mnie, o tobie, o nas”. Nam mówi o „The Voice of Poland”, miłości, łzach i o Ani Dąbrowskiej.

Chyba bardzo polubił Pan program „The Voice Of Poland”. Bo już po raz czwarty zasiada Pan w jego trenerskim fotelu.

Jestem wampirem energetycznym. I wysysam z moich podopiecznych trochę młodzieńczej energii. Co prawda po 25 latach pracy płomień mojej kreatywności ciągle jeszcze się pali, ale świeci już nieco bledszym światłem niż kiedyś. A ci młodzi ludzie, którzy występują w programie, są bezkompromisowi i mają ogromną pasję. Poza tym to wielka przyjemność obserwować z bliska młodych wykonawców, którzy dopiero wchodzą na scenę, a są już naprawdę nieźli.

Trenerzy mają za zadanie pomóc rozwinąć się tym młodym talentom. Jaki Pan ma na to pomysł?

Kiedyś wydawało mi się, że mam misję wytyczenia im drogi dalszej kariery. Dzisiaj wiem, że raczej trzeba pomóc im odnaleźć własną osobowość. Natomiast drogę kariery muszą wybrać samodzielnie.

Dlatego mówię im wprost: „Dzieciaki, to jest program telewizyjny. Ale on nie spowoduje, że nagle staniecie się gwiazdami. On może tylko przyspieszyć waszą drogę na szczyt”. Tak naprawdę przyszłość tych młodych ludzi rozstrzyga się w momencie, kiedy show się kończy. Bo wtedy muszą zacząć radzić sobie sami.

Zobaczył Pan kiedyś w którymś z uczestników samego siebie sprzed 25 lat?

Może nie do końca. Ale czasem zdarza mi się pozazdrościć któremuś jego swobody wykonawczej czy młodzieńczej energii. Generalnie jednak nie chcę myśleć o moim podopiecznych jako o czyichś kopiach. Ja wiem, że ten program polega na śpiewaniu coverów. Trzeba jednak tym piosenkom nadać własny charakter.

Sam pamiętam, jak mnie wkurzało, kiedy mówiono o mnie „polski George Michael”. Dlatego wiem, że żaden z uczestników show nie chciałby, aby mówiono o nim „drugi Andrzej Piaseczny”. Bardzo dużą nadzieję pokładałem w moim wygranym z poprzedniego sezonu - Mateuszu Grędzińskim. Dlatego bardzo żałuję, że jak na razie mu nie wyszło.

Czytaj więcej:

 • Największym zaskoczeniem po przesłuchaniu „O mnie, o tobie, o nas” jest to, że po wielu latach przerwy znów śpiewa Pan radosne i energetyczne piosenki. Co się stało?
 • Niektóre z nowych piosenek można interpretować  szerzej - choćby „God Pride”. Zwraca się Pan w niej do Boga?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.