Pięciobój. Magda Klemczyńska z brązem, mężczyźni słabiej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gawałkiewicz
Jakub Lesicki

Pięciobój. Magda Klemczyńska z brązem, mężczyźni słabiej

Jakub Lesicki

Nasi na razie mają trzy medale mistrzostw Polski. Szymon Staśkiewicz poza podium.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie gości kolejnych sportowców. Od soboty do poniedziałku odbywają się tam mistrzostwa Polski w pięcioboju. Bierze w nich udział 40 zawodnikó w i 20 zawodniczek z siedmiu krajów: Japonii, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Estonii, Węgier oraz Polski. Zakończyły się już zmagania w kategorii młodzieżowców, a także open mężczyzn i kobiet.

- Magda Klemczyńska wywalczyła brązowy medal w kategorii seniorek z czego się bardzo cieszymy, ponieważ jest to zawodniczka, która nadal jest młodzieżowcem. Zdobyła też wicemistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. Trzeci krążek dołożyła najmłodsza w stawce, Aleksandra Sobolewska (rocznik 1999). Została trzecią zawodniczką w grupie młodzieżowej. Liczyliśmy bardzo na Natalię Dominiak, która dwa tygodnie temu zdobyła brąz w młodzieżowych mistrzostwach Europy w sztafecie. Do końca walczyła o medal, jednak marzenia zakończyły się na koniach. Z dwoma upadkami niestety nie udało się osiągnąć niczego więcej. Mam nadzieję, że razem z Szymonem Staśkie¬wiczem powalczą w sztafecie mix o jak najlepszy rezultat, mówił trener ZKS-u Drzonków, Tomasz Cygański. Wyniki kobiet: 1. Aleksandra Chmielewska (UKS_Bielany)- 1352 punkty, 2. Anna Maliszewska (UKS_Żoliborz Warszawa) -1345, 3. Barbora Ciprova (Dukla Praga) - 1266, 4. Magda Klemczyńska (ZKS_Drzon¬ków) - 1265. Wyniki mężczyzn: 1. Sebastian Stasiak, 2. Michał Gralewski (obaj UKS_Żoliborz Warszawa), 3. Jarosław Świderski (UKS_Bielany). 5. Szymon Staśkiewicz (ZKS_Drzon¬ków). Klasyfikacja młodzieżowa: 1. Anna Maliszewska (Żoliborz Warszawa), 2. Magda Klem¬czyńska, 3. Aleksandra Sobolewska (ZKS Drzonków).

Szymon Staśkiewicz, MP w Drzonkowie
Tomasz Gawałkiewicz Szymon Staśkiewicz w akcji podczas ostatniej konkurencji. Niestety nie zdołał awansować do strefy medalowej. Najlepszy z naszych zajął piąte miejsce.

- Troszeczkę się myliłem na strzelnicy, stąd niższa lokata. Nie jestem do końca zadowolony. Jest to dla mnie jeden z ostatnich sprawdzianów przed igrzyskami. Próbą generalną będą mistrzostwa Europy. Później cztery tygodnie przygotowań i start w Rio. Celem jest jak najlepsze przygotowanie w konkurencjach technicznych: szermierka, strzelanie i na tym skupię się najbardziej. Niestety to u mnie szwankuje i muszę poprawić ten element. Mam wskazówki, nad czym muszę popracować, dlatego jestem zadowolony z tych informacji. Szczęście na razie sprzyja, oby tak samo było w Rio. - powiedział Szymon Staśkiewicz, olimpijczyk z Rio de Janeiro.

Poniedziałkowe zmagania sztafet rozpoczną się o 8.00 rano pierwszą turą pływania. O 9.30 rozpocznie się bieg i strzelanie, a o 11.00 jazda konna. Ceremonia wręczenia nagród oraz zakończenia mistrzostw odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji.

Jakub Lesicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.