Sławomir Bobbe

Pięciu prezydentów za trasą S10

Ruch na budowie drogi S5 nie robi wrażenia, ale miną lata, zanim podobny widok zobaczymy na placu budowy S10. Fot. Filip Kowalkowski Ruch na budowie drogi S5 nie robi wrażenia, ale miną lata, zanim podobny widok zobaczymy na placu budowy S10.
Sławomir Bobbe

Odwlekanie przez rząd terminu budowy kluczowej dla regionu trasy S10 łączy samorządowców. Pomysł PO, by likwidować urzędy wojewódzkie, to kij w nasze mrowisko.

- Droga ekspresowa S10 łączy nas w planach i marzeniach, a chcemy, by ta droga połączyła nas w rzeczywistości. Dwie kluczowe drogi - A1 i ekspresowa S5 są w budowie i dwa miasta odległe od siebie o 50 km, w sąsiedztwie których przebiegają te drogi, wymagają połączenia drogą S10, to oczywiste - uważa Michał Zaleski, prezydent Torunia. - Dwa dynamicznie rozwijające się ośrodki miejskie - Bydgoszcz i Toruń - muszą mieć zapewnione warunki do szybkiej wymiany osób i towarów. Budowa tej drogi to zapewni, dlatego powinna nastąpić niezwłocznie, w ramach Krajowego Planu Budowy Dróg, i o to zabiegamy. Niestety, dziś ten projekt wypadł z listy podstawowej, jest na rezerwie krajowego planu. Wnioskujemy zatem wspólnie o jego szybką realizację.

Pięciu prezydentów „za”

W stanowisku Konwentu Prezydentów Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego czytamy „apelujemy wspólnie do przedstawicieli kompetentnych w tej sprawie władz rządowych o kolejną aktualizację PBDK, w której uwzględniona zostanie budowa drogi ekspresowej S10, w szczególności odcinka Bydgoszcz - Toruń z węzłami drogowymi Toruń Południe (Czerniewice) i Toruń Kluczyki (Podgórz).

W dalszej części tekstu:

 • Kiedy powstanie S10;
 • Czy urząd marszałkowski powinien być przeniesiony do Bydgoszczy?

 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.