"Piłkarskie Orły" 2022 wyłonione. Znamy najlepszych strzelców 2022 roku w Polsce i województwach!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski / Polska Press
Piotr Rutkowski

"Piłkarskie Orły" 2022 wyłonione. Znamy najlepszych strzelców 2022 roku w Polsce i województwach!

Piotr Rutkowski

We wtorek 20 grudnia w Teatrze Capitol odbyło się zakończenie premierowej edycji rankingu Polska Press Grupy "Piłkarskie Orły". Na uroczystej gali wyróżniono najlepszego strzelca i strzelczynię w Polsce oraz najlepszych strzelców roku w poszczególnych województwach. Gośćmi na gali byli m.in. minister sportu Kamil Bortniczuk czy sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski oraz Dorota Kania - redaktor naczelna Polska Press Grupy.

Projekt Polska Press Grupy "Piłkarskie Orły" to ogromne przedsięwzięcie analityczne oraz technologiczne, a także wyjątkowa szansa na promocję piłkarzy oraz piłkarek zarówno z klubów niższych lig, jak i z Ekstraklasy czy Ekstraligi. Fakt objęcia rankingiem także lig żeńskich sprawia, że ranking jest doskonałą formą promocji kobiecej piłki nożnej, która z roku na rok zyskuje nowych fanów i ciągle się rozwija.

Patronem Honorowym „Piłkarskich Orłów” było Ministerstwo Sportu i Turystyki, Partnerem Merytorycznym Polski Związek Piłki Nożnej. A Partnerem Strategicznym PKN Orlen. Natomiast Partnerem wydarzenia był Teatr Capitol.

- Pragnę bardzo podziękować organizatorom i mam nadzieję, że ten projekt będzie się dalej rozwijał. Przede wszystkim dziękuję dziennikarzom sportowym, którzy aktywnie działali - stwierdziła Dorota Kania.

- Niezwykle miło jest mi uczestniczyć z państwem podczas pierwszej gali. Pozwala on szeroko spojrzeć na piłkę nożną w Polsce. Być może właśnie laureaci będą reprezentować nasz kraj w przyszłości. Mam nadzieję że przyszłe edycje także obejmiemy naszym patronatem - powiedział z nadzieją Kamil Bortniczuk.

- Bardzo dziękuję za włączenie PZPN w tą inicjatywę. Jest to ponad 500 000 zawodników którzy w tym uczestniczą. Gratuluję wszystkim laureatom tegorocznej edycji - stwierdził Łukasz Wachowski.

Zasady rankingu „Piłkarskie Orły”

W rankingu uwzględnione zostały bramki strzelone w roku kalendarzowym przez piłkarzy i piłkarki grających w polskich klubach na poziomie Ekstraklasy, Ekstraligi I, II, III ligi oraz Pucharze Polski, a także europejskich pucharach. Zdobyte bramki zostały pomnożone przez odpowiedni współczynnik:

· dla Ekstraklasy i Ekstraligi – x2,

· I ligi – x1,75,

· II ligi – x1,5,

· III ligi – x1,

· dla Pucharu Polski – x2,

· dla europejskich pucharów – x2,5.

Na tej podstawie wyłonieni zostali laureaci roczni pierwszej edycji rankingu "Piłkarskie Orły".

Laureaci I edycji rankingu "Piłkarskie Orły" (klasyfikacja roczna):

- Po pierwsze bardzo przepraszam Państwa, że nie mogłem być na gali. Teraz mamy okres przygotowawczy przed wznowieniem Ekstraklasy. Jestem bardzo dumny z tej nagrody. Pragnę podziękować klubowi, moim kolegom z Lecha, sztabowi, i wszystkim związanym z naszym zespołem. A także mojej rodzinie, która mnie zawsze wspiera. A nade wszystko mojemu Panu, Jezusowi Chrystusowi. Dziękuję za wyróżnienie i dobrego wieczoru wszystkim! - stwierdził najlepszy strzelec 2022 roku w Polsce.

Laureaci w poszczególnych województwach

Zobacz wideo z gali:

[polecany] 24236101 [/polecany]

O Polska Press Grupie

Polska Press Grupa to jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce. W serwisach internetowych oraz w prasie Polska Press Grupa dostarcza najnowsze informacje z Polski i zagranicy. Grupa medialna Polska Press to media pierwszego wyboru dla mieszkańców każdego regionu Polski. Codziennie zespół dziennikarzy, specjalistów reklamy, IT i technologii, social mediów oraz marketingu dba o to, żeby dostarczyć Czytelnikom jak najszybciej nowe informacje w nowoczesnym wydaniu. Polska Press Grupa za sprawą nowego portalu informacyjnego i.pl swoją silną pozycję buduje zarówno regionalnie, jak i na rynku ogólnopolskim.

Piotr Rutkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.