Karina Obara

PiS musi się dogadać jak najszybciej z koalicjantami, żeby nie rzucać słów na wiatr

Kiedy liderzy podpisywali kolejną deklarację programową Zjednoczonej Prawicy, zarówno Jarosław Gowin, jak i Zbigniew Ziobro wcale się nie cieszyli, gdy Fot. Marek Szawdyn Kiedy liderzy podpisywali kolejną deklarację programową Zjednoczonej Prawicy, zarówno Jarosław Gowin, jak i Zbigniew Ziobro wcale się nie cieszyli, gdy składali podpisy.
Karina Obara

PiS nie ma pewnej większości w głosowaniu ponad 100 ustaw dotyczących Nowego Polskiego Ładu. W jaki sposób sobie poradzi?

Dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW w Warszawie zauważył, że kiedy liderzy podpisywali kolejną deklarację programową Zjednoczonej Prawicy, zarówno Jarosław Gowin, jak i Zbigniew Ziobro składali swój podpis, ale wcale się nie cieszyli.

- Od początku widzieliśmy, że Gowin będzie robił wszystko, aby odróżnić się wolnorynkowo od PiS, konkurując z PO czy z Konfederacją jeśli chodzi o głosy przedsiębiorców – mówi dr Rydliński.

Politolog z WSB w Toruniu to, co się obecnie dzieje na polskiej scenie politycznej, nazywa wojną wszystkich ze wszystkimi. Coraz mniej wiadomo o co chodzi konkretnym partiom.

Być może Kaczyński pozbędzie się Gowina i poszuka głosów koniecznych dla istnienia rządu u Kukiza (za mało!) lub gdzieś indziej, tylko że nie ma gdzie szukać i nie ma innego koalicjanta – tłumaczy dr Dawid Bunikowski, lider grupy badawczej filozofii prawa University of the Arctic (Finlandia).

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.