PIT 2020. Jakie zmiany czekają podatników w rozliczaniu PIT-ów?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Piotr Nowak

PIT 2020. Jakie zmiany czekają podatników w rozliczaniu PIT-ów?

Piotr Nowak

Do kiedy powinniśmy rozliczyć się z fiskusem? Jakie zmiany czekają podatników? Co z osobami, które chcą rozliczyć się w Lublinie a są zameldowane w innym miejscu? Jak działa usługa „Twój e-PIT"? Na te i inne pytania odpowiada Marta Szpakowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Od 15 lutego podatnicy będą mogli zobaczyć przez internet swoje PIT-y przygotowane przez administrację skarbową. Czy w tym roku osoby korzystające z usługi „Twój e-PIT” czekają zmiany?

W ubiegłym roku pracownicy administracji skarbowej przygotowywali wypełnione zeznanie PIT-37 i PIT-38. Od 15 lutego z „Twojego e-PITa” będą mogły także skorzystać osoby składające PIT-36 i PIT-28. Pod warunkiem, że nie prowadzą działalności gospodarczej. Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą nie skorzysta jeszcze w tym roku z „Twojego e-PITa.” Może natomiast złożyć zeznanie przez e-deklarację lub w formie papierowej. Nowością jest to, że termin składania PIT-28, a więc zeznania składanego np. przez osoby wynajmujące nieruchomości, został wydłużony do końca lutego wyjątkowo w tym roku do 2 marca. Mimo to, dużo osób jeszcze przed końcem stycznia złożyło zeznanie.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.