PLEBISCYT SPORTOWY 2017. Sukcesy sportowe i organizacyjne w podnoszeniu ciężarów (PODSUMOWANIE ROKU)

Czytaj dalej
Krzysztof Nowacki

PLEBISCYT SPORTOWY 2017. Sukcesy sportowe i organizacyjne w podnoszeniu ciężarów (PODSUMOWANIE ROKU)

Krzysztof Nowacki

Przy okazji 56. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców podsumowujemy rok 2017 w lubelskim sporcie. Czas na podnoszenie ciężarów.

- Za nami bardzo dobry rok. Po raz kolejny lubelskie zajęło pierwsze miejsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży - podkreśla Zdzisław Żołopa, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów. - W rywalizacji do lat 15 byliśmy drudzy, a wygraliśmy kategorie do lat 20 i 23. W tym roku wygraliśmy nawet drużynową klasyfikacje mistrzostw Polski seniorów, co się wcześniej nie zdarzyło. To było wielkie zaskoczenie, ponieważ o ile Lubelszczyzna zawsze była silna młodzieżą, to w seniorach już nie tak bardzo - dodaje.

ZOBACZ WYNIKI FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO:

->> TRENER ROKU

->> DRUŻYNA ROKU

->> SPORTOWIEC JUNIOR

->> SPORTOWIEC SENIOR

Utalentowanej młodzieży rzeczywiście nie brakuje. Są m.in. Marcin Izdebski z Orląt Łuków i Jakub Węgrzyn z Wisły Puławy, a wśród dziewcząt Elżbieta Bielak ze Znicza Biłgoraj, Agnieszka Kuczmaszewska z Agrosu Zamość, czy Diana Flak z Unii Hrubieszów. Lista dobrze zapowiadających się zawodników jest długa.

- Mamy zawodników, którzy zdobywają medale mistrzostw Polski, ale również reprezentują nas na mistrzostwach Europy i świata - zauważa Żołopa.- Tegoroczne sukcesy są odzwierciedleniem ciężkiej pracy, którą wykonujemy. Poza tym sprawdzamy się również organizacyjnie. W Zamościu zorganizowaliśmy mistrzostwa Polski seniorów, a w Łukowie mistrzostwa do lat 20 - dodaje.

Zdzisław Żołopa z optymizmem więc patrzy w przyszłość, a w nowym roku przed LOZPC nowe wyzwania. W czerwcu 2018 roku w Białej Podlaskiej odbędą się akademickie mistrzostwa świata.

– Sukcesy organizacyjne mobilizują nas do dalszej pracy. Akademickie mistrzostwa praktycznie niewiele różnią się od mistrzostw świata. Poziom jest może odrobinę niższy, ale na akademickich startują ci sami zawodnicy, co na mistrzostwach świata. To będzie duże wydarzenie dla województwa - podkreśla Żołopa.

Prezes LOZPC jest jednym z członków kapituły 56. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego i jego głos będzie miał znaczenie przy wyborze dziesięciu najlepszych sportowców województwa lubelskiego w 2017 roku. Wyniki ogłosimy podczas uroczystego Balu, na który w tym roku zapraszamy również Was.

WIĘCEJ: Zapraszamy na Bal Mistrzów Sportu Kuriera Lubelskiego

ZOBACZ TEŻ:

Krzysztof Nowacki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.