PLEBISCYT SPORTOWY KURIERA LUBELSKIEGO. Głosujcie na swoich faworytów!

Czytaj dalej
Krzysztof Nowacki

PLEBISCYT SPORTOWY KURIERA LUBELSKIEGO. Głosujcie na swoich faworytów!

Krzysztof Nowacki

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do etapu powiatowego. Głosowanie potrwa do poniedziałku, 18 grudnia.

Trwa głosowanie w 56. Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców Lubelszczyzny. W pierwszych dniach najchętniej głosowali sympatycy rajdów samochodowych i boksu.

Oto listy kandydatów i instrukcja głosowania

KLIKNIJ i wybierz miasto lub powiat:

Biała PodlaskaChełmLublin
biłgorajskihrubieszowskijanowski
krasnostawskikraśnickilubartowski
łęczyńskipuławskiopolski
parczewskiradzyńskirycki
świdnickitomaszowskiwłodawski
zamojski

W Lublinie w rywalizacji seniorów największym poparciem cieszył się w czwartek Hubert Maj, czyli połowa ekipy Automobilklubu Wschodniego, która w rajdach samochodowych zdobyła wicemistrzostwo Polski w klasie Open N. Jego pilot, Szymon Jasiński, również jest w grupie kandydatów i także zebrał już pierwsze głosy.

Huberta Maja próbuje gonić Paweł Miesiąc, żużlowiec Speed Car Motoru Lublin, który na pewno nie może narzekać na brak kibiców. Żużel bowiem w kończącym się roku gromadził w naszym regionie największą widownię.

Jeszcze ciekawiej rozpoczęła się rywalizacja w kategorii junior. Tutaj o powiatowe zwycięstwo walczą pięściarki: Daria Puszka i Ewelina Mańka, które w tym roku z mistrzostw Europy juniorów wróciły ze złotym i srebrnym medalem oraz utalentowany kierowca wyścigowy Paweł Malczak i koszykarz TBV Startu Lublin Bartłomiej Pelczar. To jednak nie jedyni młodzi zawodnicy, którzy otrzymali już głosy, więc niewykluczone, że szybko nastąpią przetasowania w czołówce.

Kibice chętnie głosują na juniorów także w innych powiatach. W biłgorajskim dużym poparciem cieszy się Karol Kręt, który rozwija swój talent w wyścigach gokartowych. Z kolei w powiecie krasnostawskim pierwsze głosy otrzymał Eryk Szparkowski, który mimo młodego wieku odnosi już pierwsze sukcesy w taekwondo.

W Łęcznej, co nie jest zaskoczeniem, kibice stawiają na piłkarzy Górnika. W kategorii senior głosy otrzymał Grzegorz Bonin, a w kategorii junior prowadzi Patryk Szysz.

Kibice wybierają także najpopularniejszego trenera i po przejrzeniu Waszych głosowań widać, że dużym uznaniem cieszy się Witold Kopron, trener i dziadek naszej młociarki, Malwiny Kopron.

Najlepsi z etapu powiatowego zakwalifikują się do finału wojewódzkiego. Głosowanie kibiców na najpopularniejszych sportowców, trenerów oraz drużyny potrwa do 5 stycznia.

Wyniki tegorocznego plebiscytu ogłosimy, podobnie jak w latach poprzednich, podczas uroczystej gali, która odbędzie się w piątek, 12 stycznia 2018 r. Ale oprócz najpopularniejszych, tradycyjnie wybierzemy także dziesiątkę sportowców najlepszych, a także nagrodzimy zawodników w kilku dodatkowych kategoriach.

Partnerzy:

PLEBISCYT SPORTOWY KURIERA LUBELSKIEGO. Głosujcie na swoich faworytów!
PLEBISCYT SPORTOWY KURIERA LUBELSKIEGO. Głosujcie na swoich faworytów!
PLEBISCYT SPORTOWY KURIERA LUBELSKIEGO. Głosujcie na swoich faworytów!
Krzysztof Nowacki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.