Płonął dach kamienicy przy ul. Kilińskiego!

Czytaj dalej
Tomasz Jabłoński

Płonął dach kamienicy przy ul. Kilińskiego!

Tomasz Jabłoński

Ponad 30 metrów kwadratowych dachu spaliło się wczoraj w pożarze, który wybuchł po godzinie 13 na dachu dwupiętrowej kamienicy przy ul. Kilińskiego 216. Na szczęście ogień w porę zauważono i szybko ewakuowano 6 osób przebywających w budynku.

- Wróciłem z pracy i mama pyta mnie, co tam jest tak głośno na dachu, czy ktoś chodzi po nim? - opowiada pan Krzysztof, mieszkaniec kamienicy sąsiadującej z tą, która się paliła. - Byłem przekonany, że to jeszcze pracownicy administracji łatają dach, bo od rana tam pracowali. Ale wyglądam z okna, a tu strażacy podjeżdżają na sygnale, a z dachu obok kłęby czarnego dymu walą! Wyszyliśmy na zewnątrz, by zobaczyć, co się dzieje.

Ogień szalał na dachu, momentami płomienie strzelaly na kilka metrów w górę.

Od rana na dachu kamienicy pracowali dekarze. Palnikami podgrzewali papę, by ją rozgrzać i załatać dziury.

- I pewnie zaprószyli ogień na jakiejś drewnianej belce stropowej, a po jakimś czasie płomienie pojawiły się na zewnątrz - dodaje mieszkaniec kamienicy. - Wszystko będzie teraz pozalewane. Wersalka, komody, kredens w kuchni. No po prostu dramat.

Wysoka temperatura nie ułatwiała akcji gaśniczej, ogień co chwila pojawiał się w innym miejscu.

Policja na czas akcji zamknęła dla ruchu odcinek ulicy Kilińskiego pomiędzy ulicami Przybyszewskiego i Senatorską. Tramwaje, autobusy i samochody osobowe kierowane był objazdami. Błyskawicznie w centrum Łodzi utworzyły się korki.

Straty wstępnie wyceniono na około 30 tys. zł. Po zakończeniu akcji, przed godziną 16, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Tomasz Jabłoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.