Mariusz Gadomski

Pod koniec października 1885 roku meteoryt olbrzymich rozmiarów pojawił się nad Lublinem

Pod koniec października 1885 roku meteoryt olbrzymich rozmiarów pojawił się nad Lublinem. Przeleciał od południowego zachodu do południowego wschodu. Fot. litografia, adam leure, krakowskie przedmieście xix w./teatr nn Pod koniec października 1885 roku meteoryt olbrzymich rozmiarów pojawił się nad Lublinem. Przeleciał od południowego zachodu do południowego wschodu. Dostrzeżono go o godzinie 1.30 w nocy
Mariusz Gadomski

Nad Lublinem pojawiła się wielka jasność. Choć była noc, zrobiło się widno jak w środku dnia. Świetlistej łunie o ogromnej intensywności towarzyszyły dziwne detonacje, przypominające grzmoty piorunów. Ludzie padali na kolana.

Niektórzy wznosili modły. Inni zaciskali powieki i nie otwierali ich, bojąc się, że to, co mogliby zobaczyć, w niczym nie będzie przypominać świata, jaki znali. Ale to nie był gniew Boży, tylko przelatujący meteoryt.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Gadomski

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jan W

Jak było naprawdę polecam:
http://wiki.meteoritica.pl

Jan W

Poziom artykułu tragiczny. Autor myli meteor z meteorytem! Opisuje historie , które nie są prawdziwe! Historia o Zakłodziu i bolidzie z 1897 roku naciągana i napisana nieskładnie. Nadinterpretacja goni nadinterpretację.
O niskim poziomie dziennikarstwa świadczy również fakt, że autor mocno wspomagał się informacjami z portalu Wiki.Meteoritica.pl , ale nie pofatygował się nawet o tym napisać! (Naganne netycznie).
Kwiatek - artykuł zilustrowano litografią z XIX przedstawiającą Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Gdzie tu logika? ;-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.