Podejrzewany o zabójstwo wpadł w ręce policji

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
RED, [email protected]

Podejrzewany o zabójstwo wpadł w ręce policji

RED, [email protected]

Cios prosto w serce zadany nożem - to przyczyna śmierci mężczyzny zaatakowanego w Toruniu. Wczoraj aresztowano podejrzanego o zabójstwo.

Od kilku dni Toruń żyje zabójstwem, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Gagarina. Wczoraj policja zatrzymała w Inowrocławiu podejrzanego o ten czyn mieszkańca tego miasta. - Około godz. 11 kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w asyście policyjnych antyterrorystów, zatrzymali 23-latka -informowała podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik KMP w Toruniu, na wtorkowym wczesnopopołudniowym briefingu. - Wszystko wskazuje na to, że to osoba z wizerunku, który publikowaliśmy. Była w czasie i bardzo blisko miejsca, gdzie doszło do zabójstwa. Jedna z osób zadzwoniła, twierdząc że rozpoznała mężczyznę po publikacji w mediach. Będziemy sprawdzać, jaki ma związek z zabójstwem.

Wczoraj też prokuratura przedstawiła wyniki sekcji zwłok zamordowanego 26-letniego mężczyzny.

- Oględziny wewnętrzne zwłok zostały przeprowadzone w poniedziałek - informuje Ewa Janczur, prokurator rejonowy Prokuratury Toruń Centrum Zachód. - Ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci była rana zadana prawdopodobnie nożem, w wyniku której doszło do przebicia komory serca. Nadal niezbyt wiele wiadomo o wydarzeniach, jakie rozegrały się przed feralnym zdarzeniem. Jedna z wersji mówi, że 26-latek miał w pubie na Gagarina uderzyć w twarz podejrzanego o zabójstwo. Ten po skończonej imprezie miał podejść do mężczyzny i ugodzić go nożem.


Wideo: Zatrzymanie 23-latka w Inowrocławiu

Źródło: policja

Zatrzymany 23-letni mieszkaniec Inowrocławia noc spędził w areszcie.

Razem ze wspomnianym 23-latkiem zatrzymane zostały trzy osoby, które towarzyszyły mu w mieszkaniu. To 23-letnia kobieta, 25- i 33-latek. Wszyscy wczoraj po południu zostali przewiezieni z Inowrocławia do toruńskiej komendy.


Wideo: Doprowadzenie zatrzymanych do toruńskiej komendy

- Ich udział w zdarzeniu i związek z 23-latkiem będzie weryfikowany. Będą trwały teraz czynności z całą czwórką, prowadzone przez wielu funkcjonariuszy kryminalnych - dodała podinsp. Dąbrowska na drugiej konferencji prasowej.

Autor: RED, MF

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.