mc

Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza milczy od miesięcy. Jej budżet wyniósł 6 milionów złotych?

Podkomisja ds. badania wypadku lotniczego w Smoleńsku formalnie wciąż działa, a jej działaniom przewodniczy Antoni Macierewicz. Faktycznie jednak od Fot. Karolina Misztal Podkomisja ds. badania wypadku lotniczego w Smoleńsku formalnie wciąż działa, a jej działaniom przewodniczy Antoni Macierewicz. Faktycznie jednak od miesięcy komisja milczy. Ostatni komunikat za mieszczony na jej stronie pochodzi z września 2018 roku
mc

Ostatni komunikat zamieszczony na stronie podkomisji do badania wypadku w Smoleńsku pochodzi z września ubiegłego roku. Padają pytania o jej budżet i prace.

Dziennikarze pytają o prace komisji badającej okoliczności tragedii lotniczej z 2010 roku. Ostatni komunikat zamieszczony w sieci przez jej członków, pochodzi z września 2018 roku.

„(...) prace badawcze przy samolocie Tu 154M nr 102 realizowane są planowo w ramach kooperacji z National Institute For Aviation Research (NIAR), równolegle w USA i w Polsce.

O prace komisji pyta między innymi poseł Krzysztof Brejza. Skierował do premiera Morawieckiego pytanie o to, ile posiedzeń podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej odbyło się w 2018 roku oraz o koszty pracy tego gremium w latach 2016, 2017 i 2 tym roku.

W odpowiedzi Marta Radosz, zastępca dyrektora centrum informacyjnego rządu stwierdziła, iż Kancelaria Prezesa Rady Ministrów „nie dysponuje dokumentami zawierającymi dane, o które Pan Poseł wnioskuje”.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
mc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.