Małgorzata Klimczak

Podwójny rocznik będzie walczył o miejsca w szkołach ponadpodstawowych

Najpopularniejsze szkoły ponadpodstawowe zawsze były bardzo oblegane przez uczniów i trudno było się do nich dostać. W nowym roku szkolnym może to być Fot. Andrzej Szkocki Najpopularniejsze szkoły ponadpodstawowe zawsze były bardzo oblegane przez uczniów i trudno było się do nich dostać. W nowym roku szkolnym może to być jeszcze trudniejsze
Małgorzata Klimczak

Nowy rok szkolny to wiele zmian. To będzie trudny rok szczególnie dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów. Te dwa roczniki spotkają się podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Rodzice i uczniowie obawiają się czy przy podwójnym roczniku dla wszystkich wystarczy miejsc. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że dla wszystkich wystarczy miejsc, a to dlatego, że każda szkoła utworzy odrębne klasy dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.

- W ubiegłym roku, podczas tworzenia nowej sieci szkół, każdy samorząd brał pod uwagę, że w roku szkolnym 2018/2019 do szkół trafi podwójny rocznik i trzeba będzie się na to przygotować - mówi Jacek Sołtysiak, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.