Radosław Dimitrow

Policja weszła na teren hodowli dogów pod Zawadzkiem

Funkcjonariusze wyjaśniają, czy dogom z hodowli nie dzieje się krzywda. Fot. Archiwum prywatne Funkcjonariusze wyjaśniają, czy dogom z hodowli nie dzieje się krzywda.
Radosław Dimitrow

Działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami są zaniepokojeni warunkami, w jakich trzymane są psy. Ale według gminy problemu nie ma.

Chodzi o hodowlę dogów argentyńskich prowadzoną pod Zawadzkiem. Jedna z mieszkanek zauważyła, że na terenie posesji, gdzie trzymane są psy, od pewnego czasu nikt się nie pojawiał.

- Zainteresowałam się sprawą, bo słyszałam wycie i skomlenie czworonogów - relacjonuje Anna Drewing. - Najpierw je dokarmiałam. Ale zauważyłam, że część psów zamknięta jest w domu i w drewnianych komórkach.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.