Łukasz Koleśnik

Policjanci odnaleźli zaginioną nastolatkę

To czynności operacyjne gubińskiego policjanta doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej mieszkanki Gubina. Fot. Archiwum "GL" To czynności operacyjne gubińskiego policjanta doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej mieszkanki Gubina.
Łukasz Koleśnik

Okazało się, że 17-letnia Kinga wybrała się na wycieczkę z niedawno poznanym chłopakiem i nikomu nie powiedziała o swoich planach.

W zeszłym tygodniu policja wszczęła poszukiwania zaginionej 17-latki, mieszkanki Gubina. Dziewczyna odnalazła się. Okazało się, że... wyjechała z chłopakiem poznanym w internecie.
Każdego dnia pojawiały się nowe informacje o dziewczynie. W jednym momencie widziana była w okolicach Warszawy, później pojawiła się informacja o pobycie w Inowrocławiu.

Jedna z koleżanek Kingi poinformowała nas we wtorek rano, 11 lipca, o tym, że zaginiona dziewczyna się odnalazła. - Jest w Suwałkach. Matka już po nią jedzie. Pojawiła się też na Facebooku. Napisałam do niej wiadomość - opowiada koleżanka Kingi.
Informację potwierdziliśmy na policji. - Czynności operacyjne gubińskiego policjanta doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej nastolatki z Gubina - informuje st. sierż. Sylwia Betka z powiatowej komendy policji w Krośnie Odrzańskim.
- Przebywa w Suwałkach, u rodziny chłopaka, którego poznała przez internet. Jest cała i zdrowa - dodaje S. Betka.
Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna wybrała się na wycieczkę, nikomu o tym nie mówiąc. - Najważniejsze, że nic się jej nie stało - mówi koleżanka, która poinformowała nas o jej odnalezieniu.

Przypomnijmy, że 17-letnia mieszkanka Gubina w niedzielę, 2 lipca, około godziny 12.00 opuściła miejsce zamieszkania. Nie można było z nią nawiązać żadnego kontaktu. Matka dziewczyny zgłosiła na policję jej zaginięcie. Telefon nastolatki był wyłączony. – Rodzicie powiedzieli, że coś takiego nigdy się nie zdarzało ich córce - mówi st. sierż. Betka.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.