red

Polska Toskania – wyprodukowaliśmy film o lubuskim winiarstwie

Polska Toskania – wyprodukowaliśmy film o lubuskim winiarstwie
red

Polska Toskania… Czy tytuł nie jest na wyrost? Ten film ma udowodnić, że nie. Wprawdzie nie rosną w Lubuskiem cyprysy, wzgórza są łagodniejsze, ale mamy co pokazać – winiarski region w Polsce.

Na to określenie składają się nie tylko rzędy winnej latorośli, produkowane lokalne trunki, ale przede wszystkim tradycja oraz to wszystko, co składa się na winiarską kulturę.

Tak, Lubuskie to nie tylko wino, którego jakość doceniają powoli smakosze i koneserzy, ale miłość, którą winiarze otaczają swoje plantacje, szacunek dla natury rodzącej owoce i dla samego trunku. Do tego znajdziemy tutaj wszystko to, co sprawia, że miłośnicy wina czują się u siebie. Dobre sery, gołąbki w winogronowych liściach i wszechobecny duch winnic, czy to w detalach elewacji starych kamienic, czy w muzeach, skansenach, czy wreszcie wspomnieniach ludzi…

Ruszajmy zatem na winny szlak. Poznajmy winiarzy ze Starej Wsi, którzy jako pierwsi przypomnieli o winiarskiej tradycji regionu i uratowali jeden krzew z powodzi stulecia, odwiedźmy Francuzów, którzy uwierzyli w to, że tutaj może powstawać najlepsze wino.

Przyjrzyjmy się imponującym pałacowym piwnicom i wreszcie poznajmy ludzi, którzy kochają to co robią i czują, że winiarstwo to nie jest tylko jeszcze jedna dziedzina rolnictwa. Że to sztuka, pasja, wiara. Że sięgając po kieliszek z winem najpełniej poznajemy tę pasję i smak regionu.

POLECAMY:
SERWIS WINOBRANIOWY

POLSKA TOSKANIA - zobacz film i przewodnik interaktywny po lubuskiej krainie wina i wrażeń!

Poznaj z nami polską Toskanię! Zabierzemy Cię w podróż pięcioma szlakami: pasji, cierpliwości, spełnienia, dumy i tradycji.

Przewodnik interaktywny po polskiej Toskanii

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.