Pościg przez dwa powiaty za 24-latkiem

Czytaj dalej
Jakub Roszkowski

Pościg przez dwa powiaty za 24-latkiem

Jakub Roszkowski

To był gorący dzień nie tylko ze względu na pogodę. Policjanci ścigali przez dwa powiaty kierowcę seata

Do tego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na trasie krajowej nr 25. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący seatem nie zatrzymał się do kontroli w Białym Borze. Zaczął uciekać w stronę Bobolic. Prośbę o zatrzymanie uciekającego pojazdu przekazali więc koszalińskim mundurowym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Bobolice są już w granicach administracyjnych powiatu koszalińskiego. Dodatkowo koszalińscy funkcjonariusze otrzymali informację, że uciekającym seatem prawdopodobnie porusza się pijany kierowca. Ten - jak ustaliliśmy - na wezwanie do zatrzymania, po prostu przyspieszył.

Podczas pościgu, trwającego kilkanaście minut, jadąc z dużą prędkością, seat uderzył najpierw w jadącego w tę samą stronę volkswagena passata, a następnie w jadącego z przeciwka małego peugeota. Autem rzuciło, ścigany seat zatrzymał się dopiero na skarpie, w którą uderzył z impetem.

Policjanci wyciągnęli z seata 24-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu szczecineckiego. Został skuty kajdankami. Nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Pobrano więc od niego krew. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jakub Roszkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.