Poszukiwania IPN w Scharfebnergu potrwają jeszcze tydzień. Znaleziono nowe dowody zbrodni

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

Poszukiwania IPN w Scharfebnergu potrwają jeszcze tydzień. Znaleziono nowe dowody zbrodni

Krzysztof Strauchmann

Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN znaleźli na terenie dawnego majątku Scharfenberg koło Łambinowic kolejne rzeczy partyzantów NSZ z oddziału Bartka. Ciągle trwają poszukiwania miejsca, gdzie zakopano ciała zamordowanych.

Akcja poszukiwawcza Instytutu Pamięci Narodowej na terenie dawnego majątku ziemskiego Scharfenberg koło Malerzowic Wielkich została przedłużona o kolejny tydzień. W poszukiwaniach biorą udział już dwie koparki, archeolodzy z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, saperzy z Brzegu i wolontariusze. Jak dotychczas ludzkich szczątków nie odnaleziono, a to jest głównym celem poszukiwań.

Akcja poszukiwawcza Instytutu Pamięci Narodowej na terenie dawnego majątku ziemskiego Scharfenberg koło Malerzowic Wielkich została przedłużona o kolejny tydzień.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.