Poznań: Nie żyje 101-latka, która walczyła w sądzie z kamienicznikiem. To jednak nie koniec procesu. Josef L. wciąż może być ukarany

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Norbert Kowalski

Poznań: Nie żyje 101-latka, która walczyła w sądzie z kamienicznikiem. To jednak nie koniec procesu. Josef L. wciąż może być ukarany

Norbert Kowalski

Ponad 100-letnia Stefania Chlebowska, która walczyła w sądzie z kamienicznikiem Josefem L. Ten miał ją oszukać twierdząc, że budynek, w którym mieszkała 101-latka miał być przeznaczony do rozbiórki. Kobieta nie doczeka jednak końca procesu. Zmarła kilka dni temu. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek, zaś jeszcze w środę w sądzie będzie kolejna rozprawa przeciwko Josefowi L.

Stefania Chlebowska urodziła się w 1918 roku. Od lat mieszkała w budynku przy ul. Woźnej w Poznaniu. Ten jednak kilka lat temu został wykupiony przez Josefa L., który chciał zburzyć kamienicę i postawić tam nowoczesny biurowiec. Dlatego wysłał 101-latce pismo z informacją o konieczności wyprowadzki z powodu planowanej rozbiórki. W praktyce jednak, nie było żadnej formalnej decyzji o nakazie rozbiórki kamienicy.

Czytaj też: Sąd Rejonowy w Poznaniu: 101-letnia kobieta oskarża właściciela kamienicy o próbę oszustwa

Poznańska prokuratura dwukrotnie umarzała śledztwo przeciwko Josefowi L. W końcu Stefania Chlebowska wzięła sprawy w swoje ręce i sama wystąpiła z prywatnym aktem oskarżenia przeciwko Josefowi L. oskarżając go o oszustwo. Końca procesu jednak już nie doczeka.

To jednak nie oznacza, że sprawa zostanie umorzona. Oskarżycielką posiłkową w postępowaniu sądowym jest bowiem córka Stefanii Chlebowskiej. Z tego powodu proces będzie trwał nadal.

- Na szczęście sąd uznał prawa mojej żony jako osoby pokrzywdzonej. Gdyby nie to byłoby już po procesie i znowu by mu się upiekło. Teraz tym bardziej dołożymy starań, by Josef L. odpowiedział za swoje czyny - opowiada Stanisław Rusek, mąż córki pani Stefanii.

Najbliższa rozprawa przeciwko Josefowi L. odbędzie się już w środę. Tymczasem w czwartek o godzinie 12.45 odbędzie się pogrzeb pani Stefanii na cmentarzu miejskim na Miłostowie.

Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.