Grzegorz Okoński

Poznań: Prowincjał ojców Oblatów chce wyjaśnić sprawę przedszkola

Poznań: Prowincjał ojców Oblatów chce wyjaśnić sprawę przedszkola Fot. Google Street View Poznań: Prowincjał ojców Oblatów chce wyjaśnić sprawę przedszkola
Grzegorz Okoński

Przedszkole nr 7 przy poznańskim Świerczewie ma być zamknięte jeszcze w tym roku. Jego rolę ma przejąć nowo budowane przedszkole obok, ale – jak pisaliśmy w sobotę – już nie publiczne, a płatne, prywatne, należące do zakonu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

O całej sprawie rodzice dzieci chodzących do przedszkola dowiedzieli się w ostatniej chwili, między wtorkiem a piątkiem w ubiegłym tygodniu, i w piątek doszło do spotkania z ojcem ekonomem zakonu. Tryb ogłoszenia tej zmiany i nieoczekiwane złamanie dotychczasowych umów wzbudziły wśród rodziców oburzenie.

Ojciec Piotr Osowski, ekonom zakonu nie miał łatwego zadania. Przyznał, że przekazuje wolę prowincjała, który jest za granicą. Zapewnił, że o stanowisku rodziców i ich obawach poinformuje ojca prowincjała, a ten na pewno będzie chciał jak najszybciej skontaktować się z nimi. Obiecał, że w niedzielę, w czasie mszy sprawa zostanie omówiona, a odpowiedź prowincjała powinna być znana już w poniedziałek.

Faktycznie, w niedzielę w czasie ogłoszeń parafialnych w kościele ojców oblatów odczytano obie informacje. Zakonnicy mówią, że od kilku miesięcy budowane jest przedszkole i od kilku miesięcy „konkretyzowały się plany, aby to przedszkole było katolickie, miało na celu nie tylko edukować ale również prowadzić do Pana Boga. W minionym tygodniu władze naszego Zgromadzenia wraz z przełożoną Sióstr Służebniczek podjęli decyzję, że ten budynek będzie przedszkolem katolickim prowadzonym przez siostry, którym państwo odebrało ten przywilej w latach 50.”. W najbliższym czasie będzie uruchomiona strona www.przedszkole.oblaci.pl, na której podobnie jak w czasie ogłoszeń niedzielnych, będą przekazywane kolejne informacje. Rodziców dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola ojciec prowincjał zaprasza na spotkanie w czwartek do auli pod kościołem. I zaznaczono - „tylko tych rodziców - wszyscy inni będą mogli zobaczyć przedszkole i uzyskać informacje w późniejszym czasie”…

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.