Prof. Vetulani więcej o czułości niż o seksie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Maria Mazurek

Prof. Vetulani więcej o czułości niż o seksie

Maria Mazurek

Dziś mija rok od śmierci prof. Vetulaniego. Publikujemy fragment ostatniej książki naukowca i Marii Mazurek pt. „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko”.

O życiu intymnym starszych ludzi byśmy porozmawiali.

Młodym się takie rzeczy w głowach nie mieszczą. Jak to, seks po sześćdziesiątce? O aktywności tego typu po skończeniu osiemdziesiątki nie mówiąc. Tymczasem 30 procent mężczyzn, którzy ukończyli ten wiek, jest jeszcze aktywnych seksualnie. A to i tak mało, powinno nas być więcej!

Mamy z tym seksem starszych ludzi problem, to tabu.

Problem z seksem seniorów mają przede wszystkim sami seniorzy. Bo choć zainteresowanie seksem trwa do późnej starości, to stanowi on jednak wyzwanie. Bardziej w sensie społecznym i psychicznych niż biologicznym i technicznym. I bardziej dla kobiet niż mężczyzn. Mężczyźni są na ogół zadowoleni ze swojego wyglądu. Nie znam natomiast kobiety, która jest całkowicie zadowolona ze swoich piersi czy ud. I zazwyczaj ten brak akceptacji własnej fizyczności na starość się jeszcze nasila.

W dalszej części tekstu:

 • dlaczego kobiety szybciej i boleśniej tracą na atrakcyjności
 • po co seniorom aktywność seksualna?
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Maria Mazurek

Jestem dziennikarzem i redaktorem Gazety Krakowskiej; odpowiadam za piątkowe, magazynowe wydanie Gazety Krakowskiej. Moją ulubioną formą jest wywiad, a tematyką: nauka, medycyna, życie społeczne. Jestem współautorką siedmiu książek, w tym czterech napisanych wspólnie z neurobiologiem, prof. Jerzym Vetulanim (m.in. "Neuroertyka" i "Sen Alicji"), kolejne powstały z informatykiem, prof. Ryszardem Tadeusiewiczem i psychiatrą, prof. Dominiką Dudek. Moją pasją jest łucznictwo konne, jestem właścicielką najfajniejszego konia na świecie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.