Norbert Ziętal

Prokuratura z Katowic chce uchylenia immunitetu rzeszowskiemu sędziemu w stanie spoczynku Edwardowi L.

W listopadzie sąd zdecyduje o immunitecie sędziego w stanie spoczynku z Rzeszowa Edwarda L. Fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press W listopadzie sąd zdecyduje o immunitecie sędziego w stanie spoczynku z Rzeszowa Edwarda L.
Norbert Ziętal

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach chce uchylenia immunitetu sędziemu w stanie spoczynku Edwardowi L. z Rzeszowa. Potem śledczy zamierzają przedstawić mu zarzuty korupcyjne.

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zwrócił się do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach o wydanie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Edwarda L.

Edward L. jest sędzią Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, w stanie spoczynku. Pomimo tego, nadal chroni go sędziowski immunitet. Zgodę na jego uchylenie może wydać jedynie Sąd Dyscyplinarny.

Jak nas poinformowano, posiedzenie katowickiego sądu dyscyplinarnego w sprawie uchylenia immunitetu Edwardowi L., jest zaplanowane na 8 listopada.

- W razie wyrażenia przez Sąd Dyscyplinarny zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, prokurator zamierza przedstawić sędziemu zarzut przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. W ocenie prokuratora zgromadzony materiał dowodowy dotyczący sędziego, w pełni uzasadnia skierowanie wniosku o odebranie mu immunitetu — informuje Prokuratura Krajowa.

Śledczy dodają, że do tych czynów miało dochodzić w latach 2003-2009 w Tarnobrzegu, Leżajsku, Sandomierzu i w innych miejscowościach podkarpackich.

W dalszej części m.in.: Łapówki sędzia miał brać w róznej formie. Były tu m.in. pieniądze, alkohol, sponsorowana wycieczka córki sędziego na Wyspy Kanaryjskie.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.