Przed nami jubileusz 50-lecia Koła PTTK „KRYZA” w Lublinie

Czytaj dalej
Fot. unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne
Patronat Kuriera Lubelskiego

Przed nami jubileusz 50-lecia Koła PTTK „KRYZA” w Lublinie

Patronat Kuriera Lubelskiego

Przed nami Złoty Jubileusz Koła PTTK „KRYZA”. Stowarzyszenie organizuje uroczystości związane z 50-leciem swojego istnienia.

Koło PTTK „KRYZA” to najliczniejsze i jednocześnie jedno z najdłużej działających kół oddziałowych Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie (to skupia w sobie kilkanaście kół i klubów PTTK), czyli stowarzyszenia świadczącego usługi turystyczne. Początki „KRYZY” sięgają 18 lutego 1971 r., kiedy to rozpoczęła działalność jako Zakładowe Koło PTTK przy Lubelskim Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych INSTAL w Lublinie. Obecnie koło to ma ono status koła środowiskowego w Oddziale Miejskim PTTK w Lublinie i liczy 74 członków (w przeszłości liczba członków koła przekraczała 100).

- Członkowie Koła „KRYZA”, to pasjonaci turystyki i krajoznawstwa, społecznicy propagujący poznawanie naszego regionu, naszego kraju, jego urody, ciekawych zabytków, piękna przyrody. Przez Koło organizowane są liczne rajdy piesze (czasem rowerowe), bądź wycieczki autokarowe, przede wszystkim po Lubelszczyźnie. Uczestnicy rajdów poznają urodę naszego regionu i jego historię. Wędrujemy również w inne miejsca naszego kraju (Tatry, Bieszczady, Warmia, Mazury itp.), poznajemy też piękno i historię naszych Kresów Wschodnich, teraz znajdujących się za granicą (Ukraina, Białoruś, Litwa) - czytamy w opisie Koła PTTK „KRYZA”.

„KRYZA” swoje 50-lecie powinna obchodzić w lutym 2021 roku. Złoty Jubileusz się jednak wtedy nie odbył, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Uroczystości zostały przeniesione na 26 lutego br.

- Przez 50 lat działalności „KRYZY” przewinęło się ok. 300 członków, w tym wyjątkowo zasłużonych, dzięki którym Koło otrzymało wiele odznaczeń, wyróżnień i pochwał. Chcielibyśmy uhonorować naszych zasłużonych członków - wskazują organizatorzy wydarzenia.

Jubileusz 50-lecia istnienia Koła PTTK „KRYZA” odbędzie się w formie uroczystego spotkania jego zarządu i członków, zarządu i członków Oddziału Miejskiego PTTK oraz zaproszonych gości.

„Spotkanie połączone będzie z wystąpieniami wspomnieniowymi, ubarwionymi pokazem fotografii i filmów z imprez turystycznych organizowanych przez „KRYZĘ”. Przewidziane jest wręczenie znaczków okolicznościowych oraz egzemplarzy Monografii Koła członkom „KRYZY” i członkom PTTK, a także wręczenie pamiątkowych gadżetów (np. Jubileuszowych śpiewników turystycznych), również zaproszonym gościom” - opisują organizatorzy.

PLANOWANY PROGRAM SPOTKANIA:

Patronat Kuriera Lubelskiego

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.