Monika Krężel

Przedszkolaki łapią oddech. Oto ważna akcja nie tylko dla najmłodszych

O ważnym społecznie programie dyskutowano w Katowicach Fot. FOT. Tomasz Żak / UMWS O ważnym społecznie programie dyskutowano w Katowicach
Monika Krężel

W Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się konferencja w ramach drugiej edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech”.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego, Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach, reprezentanci samorządów i przedszkoli.

Podczas konferencji podsumowano działania realizowane przez przedszkola oraz gminy mające na celu edukację ekologiczną najmłodszych. Omówiono również wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie dzieci.

W ramach kampanii przekazano do placówek 1379 sztuk oczyszczaczy powietrza, materiały edukacyjne dla ponad 61 tysięcy przedszkolaków, tablice informujące o stanie jakości powietrza, plakaty oraz ulotki dla 571 przedszkoli.

W placówkach organizowane były m.in. zajęcia edukacyjne dotyczące tematyki zanieczyszczenia powietrza oraz akcja edukacyjno-informacyjna skierowana do rodziców, opiekunów dzieci.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.