Przedszkole przyjmie 6-latków od nowego roku szkolnego

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Przedszkole przyjmie 6-latków od nowego roku szkolnego

Marek Białowąs

Trwają zapisy dzieci do miejscowego przedszkola w Niwiskach na przyszły rok szkolny. Wszystkie maluchy z rejonu będą miały miejsce w placówce.

- To dobra placówka, dlatego nie mam obaw. Syn będzie przypilnowany - mówi mama 3-letniego Huberta, która właśnie przyszła zapisać swoje dziecko do przedszkola. - Hubert jest spokojny, ale czasami też potrafi pokazać różki.

Przedszkole w Niwiskach jeszcze dziś składa się z dwóch oddziałów: dla 3 i 4-latków oraz dla 5-latków. Od września będzie powiększone o grupę 6-latków, które według starych przepisów miały zaczynać w tym wieku podstawówkę.

Przedszkole oferuje, oprócz wymaganej podstawy, również zajęcia dodatkowe

- Dlatego nagle stanęliśmy przed problemem braku miejsc w przedszkolach - tłumaczy burmistrz Nowogrodu Bo-brzańskiego Paweł Mierzwiak. - Koszty powiększenia placówek pokryjemy z oszczędności wynikających z rozwiązania straży miejskiej.
Obecnie do przedszkola chodzi 37 maluchów. Nie wiadomo jeszcze, ile dzieci przybędzie we wrześniu, gdyż dopiero trwają zapisy.
- Znajdziemy miejsce dla wszystkich chętnych z naszego obwodu. To dlatego, że gmina godzi się na zorganizowanie jeszcze jednego oddziału dla 6-latków - tłumaczy Małgorzata Koncur, która zastępuje dyrektorkę placówki, przebywającą na urlopie zdrowotnym. - Mamy wolne pomieszczenia. Wystarczy je wyposażyć w meble i inne niezbędne dzieciom pomoce.

Przedszkole w Niwiskach ma komfortowe warunki. Mieści się w nowoczesnym, oddanym 10 lat temu do użytku budynku. Oferuje, oprócz wymaganej podstawy, również zajęcia dodatkowe. Np. zumbę finansuje dzieciom gmina. Inne - jak karate czy zajęcia taneczne są już odpłatne. Ostatnio jeden z rodziców uczęszczającego do przedszkola dziecka przekazał placówce 10 tys. zł. Dzięki sponsorowi można było odmalować sale i wyposażyć je m.in. w nowe zabawki.

Autor: Marek Białowąs

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.