Łukasz Koleśnik

Przeglądamy portfele przedstawicieli starostwa powiatowego w Krośnie Odrzańskim. Ile zarobili?

Wicestarosta Tomasz Kaczmarek (na pierwszym planie) oraz starosta Mirosław Glaz. Jak wyglądają ich oświadczenia majątkowe za 2017 rok? Sprawdziliśmy Fot. Łukasz Koleśnik Wicestarosta Tomasz Kaczmarek (na pierwszym planie) oraz starosta Mirosław Glaz. Jak wyglądają ich oświadczenia majątkowe za 2017 rok? Sprawdziliśmy ich oraz pozostałych radnych.
Łukasz Koleśnik

Ile zarabiają samorządowcy w starostwie powiatowym? Czy mają jakieś oszczędności, w jakich mieszkaniach żyją? Przeglądamy oświadczenia majątkowe władz powiatu krośnieńskiego.

Zaczynamy od kierującego pracownikami urzędu powiatowego, czyli starosty Mirosława Glaza. Ten w minionym roku zarobił około 170 tys. zł. Spłaca jednak kredyt hipoteczny na zakup domu. Ten liczył prawie 140 tys. zł. Do spłaty pozostało blisko 70 tys. zł. Poza tym posiada dom o powierzchni 125 metrów kwadratowych i wartości 320 tys. zł - jest to współwłasność małżeńska. Do tego mają wspólnie również działkę pod domem (586 mkw) o wartości 20 tys. zł. Samochody na własność? Brak.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.