Przychodnię z Kraśnickiej czeka kapitalny remont

Czytaj dalej
Fot. Anna Kurkiewicz
Gabriela Bogaczyk

Przychodnię z Kraśnickiej czeka kapitalny remont

Gabriela Bogaczyk

20 mln złotych pochłonie przebudowa przychodni i kilku oddziałów w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej. Na jakie nowości mogą liczyć wkrótce pacjenci?

Przebudowa w szpitalu wojewódzkim przy alei Kraśnickiej rozpoczęła się już od oddziału chorób wewnętrznych. Efekt końcowy całej inwestycji będziemy mogli podziwiać w 2019 roku.

- Najważniejszym etapem jest kapitalna przebudowa naszej przychodni wielospecjalistycznej. Planujemy rozpocząć ją już w marcu 2018 roku - informuje Hanna Filipowicz, zastępca dyrektora szpitala ds. administracyjno-technicznych.

Co konkretnie się zmieni w placówce przy Kraśnickiej?

- Trzeba pamiętać, że oprócz drobnych prac remontowych, od 20 lat przychodnia nie przechodziła generalnej przebudowy. Dlatego chcemy sprawić, żeby pacjenci czuli się u nas bardziej komfortowo. Przykładowo, wymienimy instalację, zamontujemy klimatyzację w poczekalni, aby w przyzwoitych warunkach chorzy mogli oczekiwać na wizytę u lekarzy - dodaje zastępca dyrektora.

Nowego blasku nabiorą też niektóre oddziały szpitalne. Na przykład planowany jest remont basenu w ośrodku rehabilitacji lecznicznej.

- Odnowienie i wydzielenie stref ćwiczeń będzie miało wpływ na poprawę jakości i warunków świadczonych usług. Dzięki inwestycji wprowadzimy unikatowe świadczenia w skali województwa z zakresu fizykoterapii - zapowiada Filipowicz.

Z kolei na oddziale urologii powstaną nowe sale operacyjne, co spowoduje zwiększenie liczby zabiegów laparoskopowych. Lekarze zaczną też wykonywać embolizację (czyli zamknięcie naczyń) krwawiących i nieoperacyjnych guzów pęcherza moczowego i nerki.

Modernizację przejdzie także oddział ginekologii i położnictwa.

- Dzięki inwestycji możliwe będzie wprowadzenie zabiegów w ramach „Ginekologii jednego dnia”. Wprowadzimy też nowe procedury medyczne, jak: badanie krwi włośniczkowej płodu w porodzie oraz balonowanie naczyń miednicy w przypadkach krwotoków w położnictwie i ginekologii - wyjaśnia Filipowicz.

Modernizacja w szpitalu przy al. Kraśnickiej to nie tylko remonty pomieszczeń, ale także zakup nowoczesnego sprzętu.

- Są to np.: kardiomonitory, aparaty endoskopowe do wykonywania zabiegów małoinwazyjnych, inkubatory, respiratory - wylicza zastępca dyrektora.

Zaznaczmy, że zakończyła się właśnie modernizacja szpitalnego lądowiska dla helikopterów za 700 tys. złotych.

Teraz działa już przez 24 godziny na dobę. W poniedziałek wylądował tam pierwszy śmigłowiec z pacjentem.

Gabriela Bogaczyk

Zajmuje się ochroną zdrowia i sprawami społecznymi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.