Leszek Kalinowski

Puśćmy wodze fantazji

W ub. r. popularnością cieszyła się strzelnica replik ASG, gdzie każdy chętny mógł postrzelać do tarczy. Teraz też taka będzie. Fot. Archiwum ZKF AD Astra W ub. r. popularnością cieszyła się strzelnica replik ASG, gdzie każdy chętny mógł postrzelać do tarczy. Teraz też taka będzie.
Leszek Kalinowski

Zielonogórskie Bachanalia Fantastyczne towarzyszą nam od 30 lat. Jakich atrakcji możemy się spodziewać w tym roku? Sprawdź!

W tym roku Bachanalia Fantastyczne zaplanowano w dniach 16-18 września w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej 13b. Jednocześnie programowa nitka imprezy dotycząca nauki odbędzie się w Planetarium Wenus.

Podczas imprezy swoją premierę będzie miała książka pt. Fantazje Zielonogórskie tom VI. To właśnie wtedy zostaną oficjalnie wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie Fantazje Zielonogórskie. Jak już informowaliśmy na łamach „GL”, na tegoroczną edycję konkursu nadesłano ponad 80 opowiadań z kraju i z innych państw. Jury uznało, że zwycięzcą został Filip Kopij za opowiadanie „Śmierć Michaiła Andriejewicza”. To historia lejtnanta Armii Czerwonej, który podczas II wojny światowej spotkał w okupowanym Grünbergu niezwykle tajemniczą kobietę.

- Kapituła wyróżniła również dwa inne teksty - mówi Maciej Dobrowolski ze stowarzyszenia Ad Astra. - Drugie miejsce zajęło opowiadanie „Rok 1388” autorstwa Wojciecha Kowalskiego, natomiast na trzecim znalazło się „Dwadzieścia trzy sążnie predestynacji”, które napisała Alicja Tempłowicz. Ale nie tylko te prace trafią do pokonkursowej publikacji. Ze względu na swój wysoki poziom znajdą się w niej także utwory 9 innych autorów.

Podobnie jak w zeszłym roku, wejście na Bachanalia Fantastyczne jest darmowe. Warto skorzystać z zaproszenia, bo będzie się działo! Jak zapewniają organizatorzy, na uczestników będą czekały m.in. warsztaty początkujących twórców, podczas których odbywać się będą zajęcia z rysowania i tworzenia komiksu, a także z przygotowywania samego scenariusza. Nie zabraknie również wykładów dla osób z literackim zacięciem, na których będzie można zapoznać się z różnymi aspektami trudnej sztuki pisarskiej. Oczywiście będą też inne atrakcje m.in. Games Room z ponad 250 grami planszowymi, konkursy, wystawy oraz makiety i wielkie modele ze świata Gwiezdnych

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.