Radiowóz policyjny zniszczony. Kierowca nie miał prawa jazdy

Czytaj dalej
Fot. arc
Arkadiusz Biernat

Radiowóz policyjny zniszczony. Kierowca nie miał prawa jazdy

Arkadiusz Biernat

Niecodzienna kolizja na Orłowcu w Rydułtowach. 42-latek uderzył swoim nissanem w radiowóz. Nie miał prawa jazdy. Dokumenty zostały mu wcześniej odebrane.

Rydułtowy: Uderzył nissanem w radiowóz. Nie miał prawa jazdy

Do zdarzenia doszło w sobotę około południa w Rydułtowach.

- Kierujący nissanem primera z ulicy Obywatelskiej wjechał na drogę dojazdową na osiedle Orłowiec. Nagle kierujący zatrzymał się i rozpoczął manewr cofania. Uderzył wówczas w jadący za nim oznakowany radiowóz policjantów rydułtowskiego komisariatu - relacjonuje mł. asp. Joanna Paszenda, rzeczniczka wodzisławskiej policja.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, obaj kierujący byli trzeźwi. Okazało się jednak, że kierowca nissana 41- letni mieszkaniec Lysek nie posiada aktualnie prawa jazdy.

Uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte w trybie decyzji administracyjnej. W związku z tym mężczyzna będzie teraz odpowiadał z nowo wprowadzonego artykułu 180a Kodeksu Karnego. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.*Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
*Tragiczny wypadek w Czeladzi. Zginęły 2 osoby ZDJĘCIA + WIDEO
*Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
*Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Arkadiusz Biernat

Dziennikarz, redaktor. Na co dzień pracuję w rybnickim oddziale Dziennika Zachodniego. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Piszę teksty, robię zdjęcia, wykonuję materiały wideo. Prowadzę różnego rodzaju debaty, czasem bywam też spikerem na zawodach sportowych. Na łamach DZ z chęcią punktuję błędne lub trudno wytłumaczalne decyzje samorządowców. Denerwuje mnie, że konflikt polityczny z Warszawy przenosi się do naszych lokalnych społeczności. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Chętnie oglądam piłkę nożną i żużel. Sam jeżdżę na rowerze. Można też się ze mną zmierzyć wirtualnie w CS:GO (początkujący silver ;).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.