Radni wypowiedzieli burmistrzowi umowę koalicyjną

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Radni wypowiedzieli burmistrzowi umowę koalicyjną

Marek Białowąs

Zmienił się układ sił w miejscowej radzie miejskiej. Burmistrz Ignacy Odważny stracił poparcie większości sulechowskich radnych.

We wtorek odbyła się 28 sesja rady miejskiej, na której zawiązała się nowa koalicja. Powołały ją 3 kluby radnych: Forum, Stowarzyszenie Praworządny Sulechów oraz klub rajców niezależnych. W sumie w 20. osobowej radzie nowa koalicja ma 14 głosów. Radni klubu Ignacego Odważnego stali się radnymi opozycyjnymi. Co było przyczyną tej nagłej zmiany?

- To burmistrz i jego radni namówili większość rady na przegłosowanie zgody na likwidację szkół w Bukowie i Pomorsku. Argumentem były względy ekonomiczne - mówi radny Marek Kuczyński, z klubu Praworządny Sulechów. - Później w mediach burmistrz powiadomił wszystkich, że wycofuje się z likwidacji. To działanie nie fair. Uznaliśmy, że jest to akt wypowiedzenia nam umowy koalicyjnej.

Burmistrz nie ma już przewagi w radzie, jednak nie myślę, że będzie miał teraz większe utrudnienia w zarządzaniu gminą

W efekcie zmian radni odwołali wiceprzewodniczącą rady Barbarę Suwałę oraz przewodniczącą komisji ds. wsi Elżbietę Musiałek z pełnionych funkcji (obydwie z klubu I. Odważnego). Ich miejsce zajęli: Czesław Grzeszyński - wiceprzewodniczący rady, Piotr Bodnar został przewodniczącym komisji ds. wsi.

- Burmistrz nie ma już przewagi w radzie, jednak nie myślę, że będzie miał teraz większe utrudnienia w zarządzaniu gminą - powiedział Stanisław Kaczmar, z klubu Praworządny Sulechów.

Jak wyjaśnił S. Kaczmar decyzja o zmianach nie wynika ze złej oceny odwołanych pań, lecz z decyzji o zawiązaniu nowej koalicji. Przypominamy, że dotychczasową koalicję w radzie tworzył klub Praworządny Sulechów z radnymi niezależnymi oraz radnymi burmistrza I. Odważnego.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.