Łukasz Koleśnik

Radni z Gubina wsparli finansowo policjantów. Nie wszystkim się ten pomysł podoba

Radni liczą na to, że policja zacznie być widoczna w mieście. - Ważne jest bezpiecze¬ństwo, więc powinna się zwiększyć liczba patroli - mówili niektórzy Fot. Policja Krosno Odrzańskie Radni liczą na to, że policja zacznie być widoczna w mieście. - Ważne jest bezpiecze¬ństwo, więc powinna się zwiększyć liczba patroli - mówili niektórzy radni podczas ostatniej sesji
Łukasz Koleśnik

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej wybuchła gorąca dyskusja, związana z przekazaniem pieniędzy na Fundusz Wsparcia Policji z przeznaczeniem na rekompensatę pieniężną za ponadnormatywny czas służby. Nie wszyscy radni byli skorzy przeznaczyć pieniądze na ten cel...

- Nie mam nic do policji, ale będę głosowała przeciwko przyjęciu tej uchwały - mówiła radna Urszula Kondracik. - W każdym zakładzie pracy ustala się obsadę oraz fundusz płac. Skoro od dawna wasza centrala zaznacza, że brakuje policjantów, to oznacza, że są oszczędności w funduszu płac. Dlaczego samorząd ma się do tego dokładać?

 • Dlaczego samorząd ma się dokładać do finansowania policji?
 • Rada nie powinna skąpić pieniędzy na bezpieczeństwo?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.