Radny Drankiewicz niewinny

Czytaj dalej
Fot. Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka

Radny Drankiewicz niewinny

Grażyna Szyszka

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie Leszka Drankiewicza. Po trzech latach procesu, sąd okręgowy uniewinnił głogowskiego radnego.

W Sądzie Okręgowym w Legnicy zapadł prawomocny wyrok w trwającej prawie trzy lata sprawie Leszka Drankiewicza. Sąd uniewinnił radnego od popełnienia przypisanego mu czynu w związku z fałszowaniem dokumentów w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej. Warunkowo umorzono postępowanie na okres roku próby w związku z niszczeniem dokumentów w tej placówce. Sąd zasądził też od Leszka Drankiewicza świadczenie pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł na cel społeczny.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, za nieprawidłowości w GCEZ Sąd Rejonowy w Głogowie skazał Leszka Drankiewicza na rok i miesiąc więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Skazana została wówczas również była wicedyrektora GCEZ. Sąd wymierzył jej karę jednego roku i siedmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Dziękuję wszystkim, którzy we mnie nie zwątpili - mówi radny Drankiewicz

Leszek Drankiewicz odwołał się od wyroku do Sądu Okręgowego, który 21 kwietnia zakończył sprawę. - Bardzo się cieszę z wyroku, z tego, że Sąd Okręgowy w Legnicy zauważył, że nie byłem osobą decyzyjną w związku z faktami zaistniałymi w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej – napisał w oświadczeniu Leszek Drankiewicz. - Wykonywałem polecenia służbowe, a mój zakres obowiązków obejmował tylko czynności czysto techniczne. Nie miałem wpływu i nie decydowałem o żadnych rzeczach, które działy się w GCEZ - zapewnia głogowianin, który za trzyletnią walkę przed sądem dziękował swojej prawniczce za profesjonalne reprezentowanie, skrupulatne podejście i drobiazgowe trzymanie się faktów, co, jak zaznacza przyczyniło się do uniewinnienia.

- Dziękuję mojej rodzinie, szczególnie mojej żonie, przyjaciołom i wszystkim osobom, które we mnie nie zwątpiły, które były ze mną w tym ciężkim czasie – mówi. – Przez okres ponad trzech lat, kiedy trwała sprawa, spotkałem się z przejawem wielkiej życzliwości i ufności w moją niewinność. Wszystkim, którzy mnie wspierali, jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Wyrok legnickiego sądu jest dla Leszka Drankiewicza ważny także z innego powodu. Głogowianin jest radnym miejskim z komitetu Jana Zubowskiego. Wyrok skazujący pozbawiłby go możliwości zasiadania w radzie miejskiej.

Autor: Grażyna Szyszka

Grażyna Szyszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.