Łukasz Koleśnik

Radny Łukasz Mejza walczy o budowę kompleksu energetycznego w Gubinie

Radny Łukasz Mejza walczy o budowę kompleksu energetycznego w Gubinie Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Radny sejmiku Łukasz Mejza spotkał się ostatnio z premierem Mateuszem Morawieckim. Wspólnie rozmawiali o kopalniach.

Mejza wraz z dyrektorem Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Jarosławem Nieradką, uczestniczyli w kolejnym już spotkaniu z premierem Morawieckim. Dotyczyło one kopalni miedzi oraz kompleksu energetycznego Gubin - Brody. - Naszym wielkim sukcesem jest to, że w walce o dwie największe inwestycje na terenie województwa lubuskiego znaleźliśmy wielu sojuszników. Nasze intensywne działania i ciężka praca sprawiły, że w tej nierównej walce wspierają nas, chociażby, związki zawodowe.I to na najwyższym poziomie, bo w ostatniej Radzie Dialogu Społecznego uczestniczył Przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Piotr Duda. Niedługo znów się z nim spotykamy, aby wspólnie podjąć działania na rzecz uruchomienia tych dwóch inwestycji - zaznacza radny Mejza. - Gospodarka jest najważniejsza. Jeśli nie będziemy jej rozwijać, to za chwilę okaże się, że naszego regionu wyjadą wszyscy młodzi ludzie w poszukiwaniu pracy. Dlatego tak uparcie walczymy o kompleks Gubin - Brody i kopalnię miedzi - podkreśla
Wkrótce wybiera się na kolejne spotkanie z premierem, tym razem do Warszawy.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.