Miłosz Bieniaszewski

Rafael Lelito, wiceprezes Zarządu Podkarpackiego Banku Spółdzielczego: Wspieramy wiele klubów sportowych

Rafael Lelito, wiceprezes Zarządu Podkarpackiego Banku Spółdzielczego: Wspieramy wiele klubów sportowych Fot. Archiwum banku
Miłosz Bieniaszewski

- Nakłady na sport stanowią większą część naszego budżetu marketingowego - mówi Rafael Lelito - wiceprezes Zarządu Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, jednego z partnerów naszego plebiscytu. - Mieszkając na Podkarpaciu, trudno nie zauważyć wkładu PBS-u w rozwój sportu - dodaje.

Jak ważne dla Podkarpackiego Banku Spółdzielczego jest wspieranie sportu? Czy marketingowo jest to dobra inwestycja?
Sponsoring sportowy to element naszej strategii komunikacji marki. To narzędzie wspierające przede wszystkim budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Jednak nie zawsze liczy się wyłącznie efekt. Pamiętajmy, że nasza misja określa pewne zadania, tak aby uczestniczyć nie tylko w procesie gospodarczym, ale również w procesie rozwoju kultury, oświaty i wychowania dzieci i młodzieży - także poprzez sport. I to jest również bardzo ważne.

Ile pieniędzy rocznie Państwa firma przeznacza na sport?
Nie chcemy tutaj mówić o kwotach. Są to nakłady, które stanowią większą część naszego budżetu marketingowego.

Jeszcze nie tak dawno PBS Bank był jednym ze sponsorów sanockich hokeistów. Kibice mogą liczyć, że wrócicie do tego sponsoringu?
Nie jest tak, że całkowicie odwróciliśmy się od sanockiego hokeja, ale owszem nie są to już takie kwoty dofinansowania jak w poprzednich latach. Nadal chcemy wspierać hokej w Sanoku, ale przede wszystkim ten w wydaniu młodzieżowym.

Obecnie na współpracę z PBSbankiem mogą liczyć koszykarze Miasta Szkła Krosno. Ich wyniki Pana rozczarowują?
Z krośnieńskim klubem jesteśmy związani od początku jego istnienia tj. od 15 lat, a więc od trzeciej ligi po ekstraklasę. Cenimy sobie współpracę z włodarzami klubu i trzymamy za drużynę mocno kciuki. Taki już jest jednak sport, że nie zawsze wychodzi, ale trzeba walczyć do końca.

Państwa bank wspiera również bardziej lokalny sport?
Mieszkając na Podkarpaciu, trudno nie zauważyć wkładu PBS-u w rozwój sportu. Lista klubów sportowych, korzystających ze wsparcia naszego banku jest bardzo długa.

Byliście jednym z partnerów 59. Plebiscytu Nowin. Często wspieracie tego typu inicjatywy?
Wspieramy przede wszystkim sport na Podkarpaciu i dzięki temu zapewne zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w tym wydarzeniu jako oficjalny partner Plebiscytu.

W naszym plebiscycie wygrała Li Qian, mistrzyni Europy w tenisie stołowym. Jej zwycięstwo było dla Pana niespodzianką?
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni! Złoty medal Mistrzostw Europy to wielki sukces. Ale przy okazji chcieliśmy również pogratulować wszystkim sportowcom, którzy znaleźli się w gronie wyróżnionych. Życzymy także kolejnych sukcesów!

Łącznie w 59. Plebiscycie Nowin mieliśmy aż 165 laureatów. Spotkał się Pan kiedyś z tak wielkim plebiscytem?
Plebiscyt sportowy Nowin to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking podkarpackich sportowców. A ilość laureatów, skala zainteresowania świadczy o wielkiej popularności tego wydarzenia.

Miłosz Bieniaszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.