Rafał Blechacz przyjedzie na konkurs [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Maja Stankiewicz

Rafał Blechacz przyjedzie na konkurs [zdjęcia, wideo]

Maja Stankiewicz

Już po raz trzeci Nakło będzie gospodarzem Konkursu pianistycznego dla dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad tą imprezą sprawuje Rafał Blechacz.

Organizatorzy zapowiadają, że słynny nakielanin, zwycięzca konkursu chopinowskiego, będzie w tym roku gościem specjalnym muzycznego wydarzenia. Potwierdził swoją obecność.Konkurs odbędzie się 23 kwietnia. Do końca marca przyjmowane są zgłoszenia młodych pianistów. Organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Muzyczna w Nakle nad Notecią.

Rafał Blechacz przyjedzie na konkurs [zdjęcia, wideo]
Janusz Wójtowicz Rafał Blechacz jest dumną Nakła.

Uczestnicy grają w zabytkowej auli LO im. Krzywoustego, która - dzięki wysiłkom konserwatorów -odzyskuje dawne piękno. Nie raz grał tu Rafał Blechacz. Mistrz jest absolwentem tej szkoły, która w tym roku świętuje 140-lecie.

W ub.r. zjechało do Nakła na konkurs 25 pianistów, z czterech województw. Mocną reprezentację miały: Toruń, Bydgoszcz, Nakło, dwoje pianistów przyjechało z Solca Kujawskiego.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.